Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zase ta Anenská: Policie zasahovala u dvou nelegálních večírků. Jeden byl v baru, druhý doma

Zdroj: Pixabay.com
zakázaná párty
Pražští policisté měli v pátek v noci hodně práce. Na dvou místech v hlavním městě probíhaly nelegální večírky. Vládní nařízení vzniklá kvůli pandemii koronaviru zakazují se scházet ve velkých počtech nebo právě organizovat mejdany. Jeden se konal v baru v Anenské ulici, kde se konal večírek o asi 120 lidech už dříve, a další v bytě v ulici Dřevná. Policisté oba večírky rozpustili.

Policejní mluvčí Eva Kropáčková vypověděla, že strážníci nejprve vyrazili do ulice Anenská, kde probíhal večírek v jednom z barů. „Ve 23 hodin jsme obdrželi stížnost na hluk z baru nebo restauračního zařízení v ulici Anenská. Policisté vstoupili dovnitř, zkontaktovali se s provozovatelem a na místě ztotožnili 28 osob, převážně cizinců,“ vylíčila pro Blesk Kropáčková.

Po zásahu policistů museli všichni účastníci mejdanu bar opustit a organizátor nelegální akce bude nahlášen příslušným orgánům za porušení vládního nařízení.

Domácí nelegální večírek

Krátce po čtvrt na 12 v noci policisté museli ještě do ulice Dřevná, rovněž v Praze. Nejprve byli voláni k neshodám v domácnosti, ale místo dohadů spatřili jen další nelegální domácí večírek. „V jednom z bytů se vyskytovalo 20 osob, které tam pozval kamarád,“ uvedla mluvčí. Stejně jako u předchozích nelegálních mejdanů se zjistila totožnost účastníků a party skončila.

Související články

Další články