Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zase StarDance? Na Kavčích horách řádí neumětelský mor!

GLOSA: Když na jaře Česká televize oznámila v pořadí již deváté pokračování taneční soutěže StarDance, skalní fanoušci tu více, tu méně ladných pokusů celebrit rozvlnit boky do rytmu hudby jásali. Přitom to ale ukazuje na obrovskou veřejnoprávní tragédii.

Vyjádřeme si to jasně: Česká televize není Nova ani Prima, nemusí tvořit zisk, a proto ani nepotřebuje davy diváků. Chápeme ale, že sem tam už jí často zoufalá čísla sledovanosti u většiny inscenací, které v křeči zplodí, připadají tak šílená, že zatouží mít taky jednou proti ostatním navrch.

Sledovanost muší bejt!

Léta jí to vycházelo právě jedině se StarDance. Takže když se před dvěma lety soutěž tehdy „definitivně“ loučila s diváky, říkali jsme si, čím budou chtít pokořit sledovanost komerčních soupeřů tentokrát.

Jenže autorská i umělecká impotence lidí pracujících interně i externě pro Českou televizi je obrovská a strach ze zkoušení nových formátů ještě větší. Takže nás nepřekvapivě zase dozásobí tanečky.

Není jim už trapně?

Jen si tak v duchu říkám, jestli jim za sebe už není trapně. Kromě vynikajícího zpravodajství (sluníčko zaprodané Bruselu promluvilo!) je zbytek opravdu hrozná křeč a ředitel Petr Dvořák dokázal, že absolutně nemá na to, řídit tenhle kolos a dostat ho konečně do jednadvacátého století.

Proto se sponzorují předražené reklamní projekty jako je Já, Mattoni, proto dodnes nevydává stanice aplikace pro stále rozšířenější způsob sledování televize (Android TV, Apple TV) a její oddělení nových médií by se mělo přejmenovat na Řešíme technologické vykopávky. Proto nemá pořady o hrách (zamačkávám slzu kvůli Game Page), proto vysílají pro všechny možné menšiny, hlavně ty katolické, ale třeba takoví homolidé mají na stanicích České televize velkého smolíka.

Ale hlavně, že máme StarDance, což ze zákona na rozdíl od jiných věcí fakt vysílat nemusí.

Temná budoucnost

Jen doufám, že za čtyřicet let ještě v celé té zoufalosti televize z Kavčích hor nebude nějakou osmatřicátou řadu StarDance moderovat Tereza Kostková (42) s chodítkem. Fakt prosím ne!

Mohlo by vás zajímat

Další články