Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Zase se demonstrovalo proti Babišovi: Na Staromák přišlo přes 20 tisíc lidí

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Demonstrace
Týden po prvním protestu lidé opět zaplnili pražské Staroměstské náměstí. Demonstrovali proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi. Nelíbí se jim ani Marie Benešová v čele ministerstva spravedlnosti, kterou prezident Miloš Zeman jmenoval minulé úterý. Podle organizátorů přišlo přes 20 tisíc lidí, minule počet demonstrantů odhadovali na 15 tisíc.

Je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák. Babiš sobě, národ v hrobě. Babiš patří za mříž. Taková a mnohá další hesla na transparentech si přinesli v pondělí demonstranti na Staroměstské náměstí. Podle organizátorů jich bylo přes 20 tisíc.

Protest se konal přesně týden po první demonstraci. Lidé přišli vyjádřit nesouhlas se jmenováním Marie Benešové do čela ministerstva spravedlnosti. Prý tak skončila nezávislost české justice. Nelíbí se jim ani další kroky trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše.

Spolek Milion chvilek, který demonstraci pořádal, požaduje rovněž záruky, že nenastanou změny na Nejvyšším státním zastupitelství. Aspoň do doby, než se Babiš očistí od obvinění v kauze Čapí hnízdo.

„Nesmírně si vážím toho, že jste se dnes přišli postavit za nezávislost justice,“ zahájil protest jeden z organizátorů Mikuláš Minář. Jestliže požadavky nebudou vyslyšeny, další demonstrace proběhne v pondělí 13. května. „A pokud zaplníme Staromák i potřetí, svoláme Václavák!“ burcoval Minář.

Související články

Další články