Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zásadní zlom v Ulici: Po sedmnácti letech seriál opustí Bedřich Liška. Co stojí za jeho odchodem?

Z Ulice odchází Bedřich. V seriálu byl dlouhých sedmnáct let. Proč odchází?
Zdroj: se souhlasem tv nova
+ Další 4 fotografie
pauza

Fanoušky nekonečného seriálu Ulice čeká veliká změna, která zásadně zamíchá kartami osudů všech obyvatel této imaginární čtvrti. Po dlouhých sedmnácti letech ji opustí jedna z ústředních postav. Adrian Jastraban (53) alias Bedřich Liška se na dobu neurčitou stáhne ze seriálového dění a on i jeho postava si půjdou každý svou cestou. V rozhovoru pro TV Nova oblíbený herec prozradil, co ho k takovému radikálnímu kroku vedlo a jaké má nyní plány. 

Každý dospěl jinam

Bedřichovi, jehož seriálovou postavu již od samého začátku ztvárňuje herec Adrian Jastraban, se v posledních týdnech převrátil život doslova vzhůru nohama. Nejprve řešil s Alicí její touhy po založení rodiny a potom rozchod, který s ním hodně zamával. Další věcí, která na Adrianovu seriálovou postavu dolehla, je dlouhodobé odloučení od dcery Lady. Po tom všem, co se na Bedřicha v poslední době sesypalo, se rozhodl udělat ve svém životě zásadní změny.

Podobně jako on je na tom i jeho herecký představitel, který došel k závěru, že je potřeba se se svou rolí, v níž strávil neuvěřitelných sedmnáct let svého života, na blíže nespecifikovanou dobu rozloučit. Hlavním důvodem, proč se tak rozhodl, je, že se Jastraban a Bedřich ve svých životech vyvinuli každý jinam.

"Abych vás mohl nechat nahlédnout do svých úvah, musím zmínit fenomén, který asi dokážou se všemi důsledky pochopit jen kolegové z Ordinace a my na Ulici. Když žijete s nějakou rolí sedmnáct let, dojde k průniku vás a vaší postavy," uvedl herec Adrian Jastraban v rozhovoru pro TV Nova.

"Vaše postava přebírá částečně i vaše charakterové vlastnosti a rysy. A já jsem došel do fáze, kdy jsem začal s Bedřichem ztrácet kontakt. Oddělili jsme se. Scenáristé potřebovali, aby šel Bedřich cestou, která už mi nebyla tolik zřejmá. A já si Bedřichův příběh začal brát trochu osobně. V tu chvíli jsem si uvědomil, že je u mě něco špatně," dodal představitel jedné z ústředních rolí celého nekonečného seriálu.

Bedřich přežije

Další příčinou Jastrabanova odchodu byla i touha mít více času na jiné pracovní výzvy, ale i potřeba si trošku orazit. „Celkově mám pocit, že se teď zeměkoule točí trochu jinak. Manželka po letech skončila mateřskou, ale děti jsou stále ještě malé. Takže i doma se dějí velké změny a já potřebuji víc času, abych mohl ženu vykrýt, když je potřeba. Do toho covid a ta hrozná válka. Člověk možná najednou dělá kroky, které by dříve zvažoval ještě o něco déle,“ svěřil se herec se svými pocity.

Přesto, že se Adrian rozhodl z Ulice odejít, měl na scenáristy zásadní přání. „Požádal jsem scenáristy, aby moje postava nezemřela, " řekl Jastraban a tím naznačil, že se do seriálu možná za čas zase vrátí. "Jsem s Bedřichem natolik propojen, že by mi to bylo líto. Dovedu si představit, že mi scenáristé za nějaký čas nabídnou děj, který mě osloví a já se na něj budu těšit," dodal herec s tím, že pokud se v dějové lince Ulice stane něco zásadního, tak se možná v některých dílech mihne.

Za těch téměř dvacet let, které Jastraban v Ulici strávil, má mezi kolegy dobré přátele, o něž by nerad přišel. "To je jedna z mých největších obav, že ty kontakty už nebudou tak intenzivní, protože jsme vždycky spoléhali na to, že se tu potkáme," posteskl si seriálový Bedřich.

Za jeho dočasným odchodem stojí prý i nová pracovní příležitost. "Nemůžu vám toho mnoho prozradit. Je to filmový projekt. Moje role je poměrně výrazná osobnost nedávné historie," nastínil Jastraban své pracovní plány v nejbližší době.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy