Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Zásadní věc v boji s covidem: Čisté ruce

Zásadní věc v boji s covidem: Čisté ruce
Zdroj: HARTMANN-RICO
Dezinfekce
Podle Světové zdravotnické organizace je dezinfekce klíčem ke zvládnutí infekcí, a to i té koronavirové. Pamatujte však na to, že je nutné volit takový dezinfekční přípravek na ruce, který umí být k pokožce šetrný. Některé dostupné dokáží pokožku výrazně hydratovat, a to i když mají vysoký obsah alkoholu.

Pokud máte možnost si několikrát denně mýt pořádně ruce mýdlem a vodou, je to dostačující hygiena, která by si měla s viry poradit. Ne vždy je to však možné, proto byste měli mít stále po ruce i kvalitní dezinfekci. Jak by ale taková kvalitní dezinfekce měla vypadat? Tak určitě by měla být především účinná a v druhé řadě by ji měla vaše pokožka dobře snášet. Ideální je, když pokožku rukou hydratuje, protože při častém používání se u běžných dezinfekcí stává, že je nadměrně vysušená a podrážděná.

Nebojte se dezinfekce na alkoholové bázi

Rozhodně se však z tohoto důvodu nevyhýbejte dezinfekci na alkoholové bázi, je totiž účinnější, což ukazují i některé studie. Je ale nutné myslet na to, aby tato dezinfekce pokožku vašich rukou nevysušovala, ale hydratovala. S klidným svědomím můžete sáhnout například po značce Sterillium, která je na trhu už úctyhodných 55 let. Berlínský Institut Roberta Kocha navíc zkoumal účinky právě přípravků Sterillium na pokožku při napodobení klinických podmínek. Po dobu deseti dnů si dobrovolníci nechali třicetkrát denně pokrýt jednu ruku přípravkem. Už na konci prvního týdne byla hydratace této ruky po ošetření dezinfekcí o 30,4 % vyšší než na začátku. Účastníci popsali přípravek Sterillium jako „jemný a velmi dobře snášený“. Studie mají jednoznačný výsledek Podobných výsledků bylo dosaženo i v jiných studiích, které zkoumaly účinky dalších přípravků Sterillium. Pro všechny platí, že zvyšují hydrataci kůže rukou a všechny jsou také velmi dobře hodnoceny. Možná se vám to může zdát nepodstatné, ale vzpomeňte si například na zdravotníky, kteří si musí ruce dezinfikovat mnohokrát denně. Aby neměli rucepopraskané a vysušené, používají právě takové kvalitní přípravky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy