Je to otázka vskutku komplikovaná. Sto lidí, sto názorů a asi nenalezneme jen jednu správnou odpověď. Přesto se ve společnosti traduje spíš názor, že žena by měla znát svou hodnotu, a tím pádem by měla být zdrženlivá a „čistá“, aby si o ní nezačal muž myslet, že je „děvka“ a dá každému. Není to ale zastaralý názor, který stejně mladá společnost neuznává?

Druhou možností je si užít hned na prvním rande anebo, v některých případech, se nějakým kinem, kafem ani večeří nezabývat a rovnu na to vlítnout. Jde sice o méně romantickou pohádku, kterou svým dětem asi vyprávět nebudete, ale užijete si žhavou noc, a kdo ví, možná právě sex odstartuje skvělý partnerský život.

V této situaci musíte být ovšem připravená na dvě úskalí. První problém může nastat v okamžiku, kdy bude samotný sex naprosto strašný, a tím pádem jste přišla o již zmíněnou možnost kina, kávy, večeře, kde jste mohla zaujmout svou povahou. Nebezpečí číslo dvě bych viděla v tzv. mužské logice. Bylo by fajn, kdybyste se nestala získanou trofejí, o kterou po výhře ovšem už nikdo nemá zájem.

Je tedy patrné, že problematika prvního sexu není žádnou jednoduchou situací, a tak bude nejlepší, když se bude každý řídit svou vlastní intuicí a pocitem. Vyhne se tím alespoň výčitkám, že se nezachoval jinak. Chlapi jsou v těchto situacích oslové, a tak lze tvrdit, že čím déle je napínáme, tím víc nás chtějí. Stojí to ovšem za to? Stejně mu jednoho krásného dne „roztáhnete“ a on dostane to, po čem toužil. Tak proč se kontrolovat, trápit a zakazovat si něco, na co mám sama chuť?

Dobré by ovšem bylo zachovat si svou tvář, ať už se stane cokoliv, a nebýt přehnaně rozdávačná ani frigidní. Místo toho, abyste přemýšlela nad tím, jestli začít vztah sexem, bude fajn, když si pravidla hry upravíte a budete si dělat to, co se vám zrovna zachce. Pokud to nevyjde, buďte si jistá, že jste nepřišla o nic víc než o chlapa, kterých po světě běhají stejně tisíce. Je jasné, že ať už mu na prvním rande dáte, či nikoliv, váš názor bude po této zkušenosti jistě pevnější a ucelenější.