Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zásadní obrat: Dominik Hašek přehodnotil boj o Hrad

Zásadní obrat: Dominik Hašek přehodnotil boj o Hrad
Zdroj: Extra.cz
+ Další 4 fotografie
Hlava státu
Bývalý vynikající hokejista Dominik Hašek (55) nebude kandidovat na prezidenta. Tedy alespoň ne v nejbližším termínu v roce 2023. Kandidaturu v dalších letech ale nevyloučil.

Ještě nedávno se bývalý brankář nechal slyšet, že by chtěl kandidovat na post prezidenta České republiky. V tomto kroku následně utvrzoval média i veřejnost, najednou ale přišel zásadní obrat. "Říkám, že mě to zajímá a že o tom přemýšlím. Nyní to ale neplánuji," uvedl Dominik Hašek pro rádio Impuls.

V poslední době Hašek hlasitě kritizoval Miloše Zemana (75) a vyjadřoval se k nejrůznějším politickým tématům. Všechno tak nasvědčovalo tomu, že je kandidatura na spadnutí. "Je to něco, o čem uvažuji, něco, co mě zajímá. Něco, co cítím, že bych chtěl,“ svěřil se Hašek nedávno pro televizi Nova. Proč se rozhodl přehodnotit svůj názor, to neřekl.

Hašek ale zároveň prohlásil, že má kandidaturu pořád v hlavě, jen ji plánuje až po konci mandátu nástupce Zemana. "Do prezidentských voleb se případně zapojím za sedm let," upřesnil Hašek.

Důležité funkce se prý vůbec nebojí. "Rád dělám věci, které jsou zodpovědné. Nepochybuji o tom, že funkce prezidenta je velmi zodpovědná, takže pokud bych to měl brát z této strany, tak bych byl výborný," věří si Hašek. Uvidíme, zda mu odhodlání vydrží i za těch sedm let.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy