Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zarytá vegetariánka snědla burger, obrátilo jí to život naruby: Proč jí přestalo vadit maso?

Zarytá vegetariánka snědla burger, obrátilo jí to život naruby: Proč jí přestalo vadit maso?
Zdroj: Tammi Jonas Instagram
+ Dalších 6 fotografií
řeznice
Být vegetariánem je dřina. Všude na vás číhají nástrahy a pokušení. Stačí málo a veškerá snaha může v mžiku přijít vniveč. Své o tom ví i Australanka Tammi Jonas (49). Byla hrdou vegetariánkou, ale když byla potřetí těhotná, ochutnala burger. A život se jí obrátil naruby. Teď je z ní pro změnu hrdá řeznice s vlastní farmou.

Tammi Jonas, která žije v australské Victorii, byla zarytou vegetariánkou. Tou se stala už v roce 1970, poté, co si přečetla knihu o tom, jak krutě je zacházeno s chovnými zvířaty. Tento životní styl razila po desetiletí.

Vše se ale od základů změnilo, když po deseti letech znovu okusila maso. Byla zrovna potřetí těhotná a pomyslela si, že jeden hamburger by mohl napravit špatný den. Stalo se však něco, co nejspíš sama neočekávala. Z minuty na minutu pověsila vegetariánství na hřebík. Je ale potřeba poznamenat, že jeho etický rozměr nevnímala nikdy v plné šíři. Nikdy si nemyslela, že je nemorální jíst maso. Co jí ale vadilo natolik, že maso odmítala pozřít, byl fakt, jak je se zvířaty ve velkochovech zacházeno. Vadilo jí například, že se nemohou svobodně pohybovat a dýchat čerstvý vzduch.

S manželem Stuartem si udělali průzkum trhu a zjistili, že by je mohla uživit farma, kde by se se zvířaty zacházelo eticky. A vyšlo to. Tammi a Stuart mají svojí farmu s prasaty, kterým se mimořádně věnují. Ačkoli je nakonec zabijí, chovají se k nim s úctou a respektem. Zvířata žijí venku, mají vhodné krmení a necpou je žádnými chemikáliemi. Zkrátka, jejich prasata mají důstojný život. A Tammi se ocitla na druhé straně barikády. Z bývalé vegetariánky je nyní řeznice.

Podívejte se do fotogalerie, jak skvěle jde Tammi porcování masa.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy