Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zaručený recept na přátelství: 7 psychologických rad, které zajistí, aby vás ostatní měli rádi

Zdroj: pixabay
Musíte vědět
Získávání nových kamarádů vyžaduje čas, trpělivost, ale i trochu štěstí. Existuje ovšem několik triků, které mohou tento proces značně urychlit a zpříjemnit tak trnitou cestu při navazování nových kontaktů. Máme pro vás 7 "hacků", které vám zaručeně usnadní nepříjemné začátky.

1 – Často se usmívejte

Zaručený klíč k úspěchu v novém přátelství je úsměv. Je to proto, že lidé se díky smíchu naladí na pozitivní vibrace a takových jedinců se chtějí držet. Naopak se vyhýbají lidem, kteří srší hněvem nebo smutkem. Ukázáním perlového úsměvu vyvoláte dojem, že jste zdvořilí, kompetentní a také sympatičtí. Štěstí je nakažlivé a lidé jsou vždy s větší pravděpodobností v dobré náladě, pokud jsou ve společnosti někoho šťastného. Takže úsměv je základ!

2 – Projevte svou zranitelnost

Často skrýváme naše obavy a nedostatky při setkání s neznámými lidmi. Avšak sdílení těchto problémů vás může sblížit s novými přáteli. Projevení zranitelnosti je známkou důvěry, odvahy a upřímnosti. Odvaha být sami sebou je cestou ke spokojenému a smysluplnému vztahu.

3 – Mějte smysl pro humor

Dobrý smysl pro humor je klíčem k jakékoliv sociální vazbě. Smích uvolňuje mozkové chemikálie, které vyvolávají pocity štěstí a zvýšený pocit pohody. Lidé se k vám budou cítit blíže. Výzkum z Illinois State Univerzity ukázal, že téměř všichni uvádějí dobrý smysl pro humor jako důležitou součást svého ideálního partnera nebo milence.

4 – Kopírujte osobu, se kterou trávíte čas

Jak praví staré přísloví: Vrána k vráně sedá. Pokud budete napodobovat chování osob, se kterými se chcete sblížit, určitě se k vám budou cítit blíž. Známé jako zrcadlení je trik kopírování řeči těla, gest a výrazů obličeje druhých osob. Uvidí ve vás kousek sebe a zase si budete o něco bližší.

5 – Nezapomínejte na fyzický kontakt

Náhodné dotyky u lidí vytvářejí užší vazbu. Obzvlášť podprahové dotyky, lehké pohlazení ruky či ramene při konverzaci mohou působit velmi přátelsky. U tohoto triku si ale dávejte pozor, abyste to nepřehnali. Někteří lidé mají rádi fyzický kontakt více, ale jsou zde i tací, kteří mají rádi svůj osobní prostor a fyzickému kontaktu se vyhýbají. Takže pořádně zvažte vaše pohyby, než je aplikujete.

6 – Rozdávejte komplimenty

Všichni milují komplimenty, tudíž není žádné překvapení, že i toto vám pomůže ve sbližování. Autorka knihy The Happiness Project – Gretchen Rubin tvrdí, že cokoliv říkáte o druhých, ovlivňuje to, jak vás vnímají ostatní. Druzí si vás spojují se slovy, která používáte při popisu ostatních. Pokud někoho popisujete jako laskavého a ochotného, budou si o vás myslet, že jste také ochotný a milý.

7 – Nechte je mluvit o sobě

Dalším způsobem, jak upevnit vztahy s novými přáteli, je nechat je se vypovídat. Když vám o sobě začnou vyprávět a vy je budete poslouchat, pomůžete jim cítit se potřebně. Zvýšíte důvěru mezi vámi. Na druhou stranu trávit celou noc mluvením o sobě může působit velmi sebestředně a arogantně.

Tak hodně úspěchů s navazováním nových kontaktů. Tyto rady jsou jistě užitečné a rozhodně se je vyplatí aplikovat. Ušetříte si tím hodně námahy při sbližování a vybudujete si pevnější důvěru mezi přáteli.

Související články

Další články