Zařídil to Voráček! Česko porazilo houževnaté Lotyše a kapitán úřadoval

Zdroj: profimedia
+ Dalších 18 fotografií
ms v hokeji 2019
Čtvrtým soupeřem českých hokejistů na letošním mistrovství světa na Slovensku bylo Lotyšsko. I přes špatnou první třetinu Češi zápas zvládli. Nakonec berou vítězství v poměru 6:3. Zápas se vydařil kapitánovi Voráčkovi, který si připsal dva góly a dvě asistence.

Zápas proti Lotyšsku byl velmi důležitý v boji o postupovou čtyřku do čtvrtfinále. Soupeři měli před vstupem do zápasu šest bodů ze tří duelů, stejně jako čeští hokejisté.

Do brány vstoupil opět Patrik Bartošák. Na ledě se objevily i nové tváře jako Radek Faksa a Petr Zámorský.

Soupeři se vydařila první třetina. Lotyši dvakrát udeřili v přesilovce a po 20 minutách vedli nad českými hokejisty 2:0. Českému týmu se přesilovky nedařily.

Ve druhé třetině se Češi zvedli. Pomohla jim pětiminutová přesilovka, ve které snížili na 1:2. Do konce třetiny padli další tři góly a po 40 minutách šli Češi do kabin spokojení - vedli 4:2.

Třetí třetinu si už český tým zkušeně pohlídal a nepřipustil výrazné komplikace.

Zápasu vévodil Jakub Voráček, který na led spěchal z porodnice, kde se mu ve čtvrtek ráno narodil syn. Toho mu porodila jeho přítelkyně Markéta. Na ledě pak zřejmě i díky skvělému rozpoložení z velkých rodinných událostí exceloval, na konto si připsal dva góly a dvě asistence.