Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Zapovězený ráj: Misska Natálie Kočendová a stovky dalších se na Zanzibar nepodívají

Dovolená na Zanzibaru je pro Čechy zapovězená.
Zdroj: Archiv Natálie Kočendová / showpix / koláž eXtra.cz
milionové škody
Ministerstvo zdravotnictví kvůli novým mutacím koronaviru od pátku do 11. dubna zakáže Čechům, až na neodkladné výjimky, vstup do několika afrických a jihoamerických zemí včetně Zanzibaru, který je v současné době, kdy je nabídka z důvodu pandemie výrazně omezená, u Čechů jednou z nejoblíbenějších destinací a stovky klientů včetně úspěšné modelky Natálie Kočendové, která měla již cestu zaplacenou, se tak do ráje nepodívají. CK sčítají škody až 10 milionů korun. Jak to bude s kompenzacemi pro klienty? Měli by se klienti CK o své peníze bát?

Omezení cestování Čechů do Zanzibaru se jen v případě CK Čedok týká zhruba 300 klientů. Vzniklá škoda činí deset milionů korun, vláda podle cestovní kanceláře nemluví o náhradách. Kompenzace vládní představitelé řeší napříč obory, ale CK ignorují. Nepodílí se ani na organizaci testování v zahraničí, přitom ale před návratem do ČR test vyžaduje. ČTK to řekla mluvčí Čedoku Eva Němečková.

V Zanzibaru je s Čedokem podle Němečkové nyní 50 turistů, dalších 250 lidí se tam na dovolenou chystalo v březnu. Čedok má už v zemi uhrazené zálohové platby na ubytování a zaplacené letenky. Dovolenou na Zanzibar plánovala i modelka a třetí nejkrásnější Češka v soutěži Miss Czech Republic Natálie Kočendová, která stejně jako další klienti netušila, že by mohlo téměř ze dne na den dojít k uzavření Zanzibaru. "V momentální situaci to stále řešíme. Máme odletět z Vídně. Nebyly to malé peníze, tak snad se to nějak vyřeší. Máme jen pojištění na covid-19. Vrátili by nám částku jen v případě, že bychom byli pozitivní, tak uvidíme," svěřila se pro redakci eXtra.cz.

CK chtějí po vládě náhradu milionových škod

Vláda podle Němečkové s přijetím nového opatření nesdělila, jak bude kompenzovat ztráty. "Pokud některý druh podnikání vláda zakáže nebo pozastaví, pak musí také nabídnout kompenzace. Nelze k různým oborům přistupovat odlišně, nelze některé podnikatelské obory dotovat a podporovat a jiné ignorovat," uvedla.

Klient o své peníze nepřijde

Zákaz cest do Zanzibaru je podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové pro prodejce a pořadatele zájezdů další velká rána, když už tak jsou možnosti pro trávení dovolené v zahraničí kvůli pandemii omezené. Vzhledem k tomu, že nové nařízení vláda zveřejnila v noci a je platné od pátku, CK podle ní mají velmi krátký čas k řešení situace. "Klient o své peníze nepřijde, s každým budeme vše řešit individuálně, záleží vždy na CK, která zájezd organizuje," dodala.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy