Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Záporáka z Vyprávěj brutálně zmlátili, teď se Ondřej vrací v seriálu Anatomie života

Herec Ondřej Veselý odhalil pro Českou televizi svou 13. komnatu.
Zdroj: Česká televize
+ Další 3 fotografie
NOVÝ SERIÁL
Herec Ondřej Veselý se proslavil rolí záporáka Jardy France v seriálu Vyprávěj. Před několika lety zažil brutální útok, ze kterého se oklepal, a nyní se vrací v seriálu televize Nova Anatomie života, kde bude svým šarmem svádět sestřičku Janu v podání Ester Geislerové.

Herec Ondřej Veselý, kterého znají televizní diváci jako Jardu France z Vyprávěj, má umění v krvi. Jeho pradědeček Jiří Herold hrál s houslistou Josefem Sukem v Českém kvartetu. Ondřejův dědeček byl operní pěvec, jeho otec působil jako šéf opery Jihočeského divadla a maminka byla hudební metodičkou. Cesta k divadlu a hudbě tedy byla v Ondřejově případě téměř nevyhnutelná. Vystudoval proto hudebně-dramatický obor na ostravské konzervatoři a ihned poté nastoupil do angažmá v Jihočeském divadle, kde doposud hostuje.

Jarda Franc z Vyprávěj

Seriál Vyprávěj udělal z jedenačtyřicetiletého herce známou tvář televizních obrazovek. Ve své roli Jardy France, prospěchářského floutka, nazdvihl mandle nejednomu divákovi. Ondřejovi kolegové se ovšem shodují, že tato postava je hercův přesný opak. Ondřejovou domovskou scénou je momentálně Divadlo pod Palmovkou, kde ho můžeme vidět v hrách Zamilovaný Shakespeare, Da Vinci, Rok na vsi a mnoha dalších. Za svůj výkon v představení Petrolejové lampy byl v roce 2011 nominován na cenu Thálie.

Brutální útok

V březnu 2016 si téměř dvoumetrový herec prošel peklem. Po cestě z restaurace v pražské Libni ho brutálně napadli dva agresivní fotbaloví fanoušci. Útok zaměřili na hlavu a tělo, Ondřej utrpěl otřes mozku a četné pohmožděniny. Následky zranění, jako jsou bolest hlavy a krční páteře, pociťoval ještě několik let po útoku. K nim se později přidala také porucha spánku související s otřesem mozku. Ondřej se nicméně už dva týdny po napadení vrátil na divadelní prkna, za což si vysloužil obdiv kolegů i diváků. Útočníci odešli od soudu s trestem za ublížení na zdraví.

Ondřej Veselý v Anatomii života

V novém seriálu Anatomie života ztvárňuje Ondřej postavu Filipa Hilského, kardiochirurga, kterému neodolalo už mnoho žen. Nyní svou pozornost zaměřil na sestřičku Janu Navrátilovou v podání Ester Geislerové Dává jí jasně najevo, že je pro ni ten pravý. Podporuje ji ve všech životních rozhodnutích a ambicích, které Jana má. Otázkou je, jestli kvůli ní také dokáže změnit dosavadní způsob svého života. Letos ho navíc poprvé uvidíme v hlavní roli ve filmu Láska na špičkách, kde si zahraje po boku Vicy Kerekes. Objevil se také v menších rolích v seriálech Specialisté nebo Krejzovi

Dlouholetá přítelkyně Veronika a syn

Ve skutečném životě mu nedokázala odolat jeho přítelkyně Veronika Hrindová, se kterou jsou už deset let. Mají spolu syna Ondřeje, kterému jsou nyní čtyři roky. Ondřejova rodina pobývá většinu času v jižních Čechách, kde se herec usídlil. Ačkoliv rodák z Ostravy, na jihu Čech strávil většinu dětství a sám sebe označuje za Moraváka šťastného v Českých Budějovicích.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy