Selfie, tedy fotky sebe sama, už je slovo, které natrvalo zakořenilo v českém jazyce. Jejich rozmach nastal poté, co se objevily chytré telefony s předním foťákem, a kdo dneska nemá selfie, jakoby nebyl.

Nejvíc jich najdete na Facebooku a na Instagramu, selfie je vlastně taková nejprimitivnější forma občanské novinařiny. Lidé fotí sebe sami v nezvyklých, bizarních nebo výjimečných situacích, pokud se potkají s hvězdou, běží s býky či začnou hořet, je třeba si udělat selfie.

Vznikla dokonce i olympiáda, kde asi vyhrál ten, kdo se u focení zabil nebo zmrzačil, těžko říct, ale nyní nastává tomuhle stylu soumrak.

Je tu totiž čelfie, báječný český nápad, slovní hříčka, jakou umí vykouzlit jen náš jazyk. Selfie jako parodie na mraky těchto fotek, selfie, kde z vás není vidět vůbec nic. Jenom okolí a… Čelo.

Čelo kdekoliv, kde vás zrovna chytne potřeba se vyblejsknout. Čelfie se psem, čelfie ve vaně, čelfie na dovolené, čelfie s novými vlasy nebo i bez nich. Na Facebooku pomalu ale jistě ve skupině Čelfie narůstá příznivců této novoty a vsadíme se, že autor právě vymyslel další slovo roku.

Takže srdečně gratulujeme! Vyhráváte roční přístup na náš web zdarma!