Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zapomeňte na půjčku bez doložení příjmu. Proč je důležité odkrýt svou finanční situaci?

Zapomeňte na půjčku bez doložení příjmu. Proč je důležité odkrýt svou finanční situaci?
Zdroj: DotFox
Finance
Naskytla se vám skvělá příležitost půjčit si bez dokládání příjmu? Pozor, nezajímá-li úvěrového poskytovatele vaše aktuální finanční situace, bude v tom nějaký háček.

Povinností každého úvěrového poskytovatele je ověřit bonitu klienta, což znamená, že by půjčky bez doložení příjmu neměly být vůbec inzerovány. Přesto se ale v portfoliu některých najdou.

Co očekávat od půjčky bez doložení příjmu?

Láká-li vás myšlenka, že se při sjednávání půjčky obejdete bez dokládání vaší mizerné výplaty, pak dobře zvažte, zda se vám tento risk vyplatí. Za benevolentnější podmínky se totiž tvrdě platí nevýhodnou smlouvou.

Půjčka se obvykle neobejde bez vysoké úrokové sazby a roční procentní sazby nákladů (RPSN), nahraně to bude i s prodloužením doby splatnosti. Nezvládnete-li dluh řádně a včas splatit, pak vás jakékoliv zpoždění může finančně zcela položit. Bohužel v tomto případě nepomůže ani žádost o odklad splátek, ta obvykle představuje jen startovní čáru před cestou do dluhové pasti.

Proč je důležité předložit výplatní pásku?

Půjčky se stávají v dnešní době čím dál běžnější záležitostí, přesto nesmíme zapomínat, že i z malého úvěru se může stát dluh obřích rozměrů, proto nechtějte obejít zákon, nehledejte nejjednodušší cesty a volte půjčku jedině s doložením příjmu. I drobné úvěry vyžadují maximální obezřetnost a zodpovědnost.

Zákonná povinnost ověřovat finanční situaci každého žadatele o půjčku nebyla do české legislativy přidána jen pro srandu králíkům. Jejím cílem je lépe ochránit klienty a pročistit trh od nepoctivých poskytovatelů, pokud se tak pustíte do půjčky bez doložení příjmu, je pravděpodobné, že vám zadlužení z vašich finanční potíží nepomůže a že se upíšete ke splácení drahého úvěru neseriozní společnosti.

Nechce-li se vám vyřizovat půjčka v bance, zavítejte raději na stránky ověřených nebankovních firem, popřípadě vsaďte na peer-to-peer půjčky, které u nás stále ovládají Zonky. Možností, kam zajít pro úvěr je celá řada, proč se tedy uchylovat k pokoutným nabídkám.

Co když půjčku bez doložení příjmu nabízí známé firmy?

I přestože půjčky bez doložení příjmu by neměly být vůbec inzerovány, občas na ně můžete narazit, a to dokonce i u známých společností, které se řadí k těm serióznějším. V tomto případě jde tak trochu o klamání spotřebitele, poskytovatel totiž sice dokládání výplatní pásky nevyžaduje, avšak aktuální finanční situaci si zjistí například výpisem z "běžného účtu":https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C4%9B%C5%BEn%C3%BD_%C3%BA%C4%8Detb. Ve skutečnosti tak příjem doložíte a ani o tom nevíte.

Než se pustíte do sjednávání půjčky, dobře si vše promyslete a ujasněte, pročtěte obchodní podmínky a porovnejte konkurenční nabídky, ať se nenecháte snadno opít rohlíkem.

Související články

Další články