Možná vám přijde, že pouhým stlačením jednoho bodu není možné zahnat menstruační bolesti nebo třeba migrénu. Opak je ale pravdou. Na rukou nalezneme totiž spoustu bodů, které jsou centrem energetických drah jednotlivých orgánů. Právě proto jejich stimulace dokáže téměř zázraky. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé typy bolestí a jejich léčbu.

  1. Migréna Ten šílený pocit, kdy si myslíte, že vám asi praskne hlava, jde opravdu velmi jednoduše a rychle řešit. Zmáčkněte si a stimulujte body na konečcích vašich prstů. Uvidíte, že do půl hodinky je po bolesti i bez toho, abyste museli polykat léky.
  2. Menstruační bolesti Silná bolest, kterou muži nikdy nepoznají. Pokud si chcete ulevit od bolesti, stimulujte si body u kořene palce, pokud to nepomůže, můžete zmáčknout i nervová zakončení na vnější hraně dlaně, tedy pod malíčkem. Stlačení bodů by mělo být pro vás nepříjemné a bolestivé.
  3. Bolest zad. Asi nejhorší bolest, která vás může přepadnout. Nejde si moc ulevit a léčba takového skřípnutého nervu je velmi dlouhá a bolestivá. Právě proto se nebojte sáhnout po reflexní terapii a zmáčknout ty správné body. Pokud otočíte vaši dlaň směrem ke stropu a zatlačíte palcem ruky na hranu palce, dojde k stimulaci těch správných bodů. Projíždějte od kořene ke konečkům prstů a zase zpět. Takovou masáž provádějte klidně několikrát za hodinu.