Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zapomeňte na Prachovské skály nebo Valdštejn: Český ráj se uzavírá, lidé mají sedět doma

U hradu Kost se to vždy hemží spoustou turistů.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
mají smůlu
K oblíbeným turistickým cílům patří bezpochyby Český ráj. Ačkoliv počasí má být v příštích dnech naprosto ukázkové s teplotami šplhajícími ke dvaceti stupňům, výletníci budou mít zřejmě smůlu. Obce a města v Českém ráji zareagovaly na velký počet lidí mířících do přírody i přes omezení volného pohybu, a tak se jim rozhodly hodit tzv. klacky pod nohy.

Počasí o víkendu i v příštím týdnu bude vskutku jarní. Jasná obloha s teplotami dosahujícími dvacítky za normálních okolností vyláká z bytů a domů značnou část obyvatelstva. Lidé, kteří byli zvyklí při každém hezčím počasí vyrazit do přírody mají ale tentokrát smůlu.

Nařízení vlády lidem nic neříká

Jelikož je v zemi stále vyhlášen nouzový stav s mimořádnými opatřeními a lidé mohou vycházet ven jen v nejnutnějších případech, turisté a výletníci mohou nasávat vitamín D pouze ze svých zahrad či balkónů. Tedy v tom nejlepším případě. Řada z nich totiž využívá možnost jít do přírody ve skupince rodinných příslušníků, což zakázané není. Praxe z minulého víkendu ale připomínala restriktivní nařízení vlády jen zdaleka.

Pohled na pražské parky a přírodní rezervace byl pro mnohé žalostný. Lidé si dělali pikniky, grilovačky a nic nenasvědčovalo tomu, že k nějakým restrikcím vůbec kdy došlo. Tomu teď chtějí alespoň na některých místech Česka zamezit.

Uzavírání parkovišť v Českém ráji

Mezi nejnavštěvovanější české lokality patří Český ráj. Charakteristickou scenérií jsou pískovcové skály a mnoho hradů a zámků, mezi které paří Sobotka, Kost, Hrubá skála, Trosky, Valdštejn nebo Prachovské skály. V posledních dnech tam zavřeli několik parkovišť u historických památek a s omezeními pokračují i nadále. Některé obce v Českém ráji dokonce pro cizí zavřeli celou příjezdovou komunikaci.

Jistě se návštěvníci nepodívají do Prachovských skal, kde je vstup uzavřen už od poloviny března. Stejně tak je uzavřeno i parkoviště pod hradem Valdštejn či na Malé Skále. Turisté by se neměli vydávat ani k Riegrově stezce nebo na Drábské světničky, kam se pravděpodobně také nedostanou. Otázkou zůstává, jestli tato opatření obcí nebude kontraproduktivní a lidé si nezajedou autem až do lesa...

I když se v této době už běžně otevírají památky, všechny hrady a zámky zůstávají dále uzavřené.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy