Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Záplava svíček z hrobu Karla Gotta byla odstraněna, zmizely i dary od dcer. Chrání ho jen andělíčci

Záplava svíček z hrobu Karla Gotta byla odstraněna, zmizely i dary od dcer. Chrání ho jen andělíčci
Zdroj: archiv
+ Dalších 50 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Před necelým měsícem mohli fanoušci Karla Gotta (†80) poprvé přijít uctít jeho památku na hřbitov na Malvazinkách, kde bylo krátce před Vánoci dokončeno místo Mistrova posledního odpočinku. Očekávání byla naplněna a návštěvnost byla skutečně enormní. Mnozí nejen přišli k hrobu, ale i u něj zapálili symbolickou svíčku... Kvůli jejich velkému množství byla některá místa v okolí hrobu poškozena. Správce hřbitova tak několikrát nařídil úklid. Aktuálně zdobí Mistrův hrob převážně už jen desítky andělíčků...

Ke Gottovu hrobu denně stále dochází desítky fanoušků, kteří se chtějí poklonit umělcově památce. Už ale nejde o masivní nálety, kvůli kterým v okolí Gottova hrobu musela nedávno zasahovat správa hřbitova. Došlo totiž k poškození nově vybudovaného trávníku, na němž byly vypáleny kruhy od svíček a všude byl vosk. Dokonce došlo i k rozbití skleněných krytů svíček a všude byly střepy.

Pravidelný úklid kvůli obavám z ohně

„Musíme provést úklid, protože lidé nepřestávají u hrobu Karla Gotta zapalovat svíčky a umisťovat různé vzpomínkové předměty. Výsledkem tedy bylo riziko požáru, ale některé z nich byly i rozbité a kolem hrobu je velké množství střepů,“ řekl eXtra.cz správce hřbitova den před Silvestrem s tím, že prosí lidi, aby měli při uctění Mistrovy památky více rozumu.

A tak se i stalo. Gottův hrob je pravidelně udržován tak, aby nedošlo k dalším poškozením. I proto záplavu svíček nahradily desítky andělíčků, které ochraňují mistrovu památku...

Před pár dny byl odstrojen i sousední stromek, který byl ozdoben vánočními koulemi s nápisy - na jedné z ozdob byl nápis Karel, na další bylo napsáno: Nejlepší tatínek. Ta zřejmě byla dílem zpěvákových nejmladších dcer Charlottky (13) a Nellinky (11).

Jak to aktuálně vypadá na hrobě Karla Gotta, na to se podívejte do galerie.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy