Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Záplava květin a anděl strážný: Takhle vypadá hrob Václava Postráneckého

O hrob Postráneckého je dobře postaráno.
Zdroj: eXtra.cz/Martin Procházka, Bioscop, koláž eXtra
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
vzpomínka

Od smrti legendárního herce Václava Postráneckého (†75) uběhly přesně dva roky. Hvězda českých komedií, která by oslavila 78. narozeniny, zůstává v srdcích tisíců fanoušků i nadále. Jeho hrob je zahrnutý květinami jak od rodiny, tak od fanoušků.

Vynikající herec je pochován hned vedle budovy strašnického krematoria. Při pohledu na náhrobek se dodnes fanouškům derou slzy do očí.

Václav Postránecký, který zemřel před dvěma lety 7. května na následky onkologického onemocnění, vynikal svým hereckým talentem už od mládí. Nezapomenutelná je jeho role dirigenta Michala v nesmrtelné komedii S tebou mě baví svět, která byla diváky ohodnocena jako veselohra století.

Právě název filmu si Postráneckého rodina přála vyrýt do mramoru na náhrobní desku. "S tebou nás bavil svět," stojí stručně a výstižně vedle hercovy vyryté podobizny. Nechybí anděl a živé květiny. Hrob Václava Postráneckého se nachází hned vedle budovy krematoria. Na hrobě, kterému dominuje hercova podobizna s dojemným vzkazem na náhrobku, nechybí čerstvé chryzantémy, věnec z umělých květin, soška anděla a několik svíček. O místo posledního odpočinku se někdo poctivě stará a je patrné, že na hrob Postráneckého nosí květiny i jeho fanoušci.

Košík s vajíčkem coby symbolem Velikonoc dokazuje, že hrob má pravidelnou péči.

Václav Postránecký podlehl 7. května 2019 rakovině. Zemřel v kruhu své rodiny. S legendárním hercem se stovky fanoušků loučily v Národním divadle, rodina pak v úzkém kruhu právě ve strašnickém krematoriu. Herec, který za svůj život ztvárnil spoustu úžasných rolí, měl se objevit i ve třetím pokračování filmu Bobule 3. Špatný zdravotní stav už mu to ale bohužel nedovolil, a tak je ke slyšení ve filmu alespoň jeho hlas.

V posledních letech hrál i v seriálech a moderoval Receptář. Jeho nejrůznější herecké, moderátorské a bavičské schopnosti si získaly srdce tisíců fanoušků. Až do jeho posledních dní se o něho s láskou starala manželka Helena.GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy