Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Záplava černých fotek: Mick Jagger (76) a další umělci reagují na smrt George Floyda (†46)

Záplava černých fotek: Mick Jagger (76) a další umělci reagují na smrt George Floyda (†46)
Zdroj: Profimedia.cz / archiv George Floyda
+ Dalších 10 fotografií
pocta
V souvislosti s událostmi posledních dní, při nichž zemřel černoch George Floyd (†46), kterému bělošský policista Derek Chauvin dlouhých 8 minut klečel na krku, se umělci rozhodli zapojit do protestů proti rasové nenávisti v USA. Mick Jagger (76) a další slavní se dnes rozhodli zapojit do akce Blackout Tuesday, tedy nebudou celé úterý pracovat na hudbě, ale budou bojovat za spravedlnost. Další pak na sociální sítě přidávají čistě černé fotky, kterými vyjadřují soustrast a podporu.

Příšerná a naprosto zbytečná smrt George Floyda, ke které došlo 25. května, v Americe vedla k vlně protestů a demonstrací. Lidé bojují proti nenávisti, se kterou se musí osoby tmavší pleti denně potýkat. K protestům se po svém přidávají i umělci, kteří přišli s akcí Blackout Tuesday.

Úterý je pro spoustu umělců včetně Micka Jaggera dnem, kdy bude ze strany zapojených slavných osobností pozastavena veškerá práce související s showbyznysem. Nejen že slavní nebudou zpívat, ale nebudou dávat ani rozhovory a mnozí se odpojí ze sociálních sítí.

Během dne, který by jinak věnovaly práci, se celebrity zaměří na boj proti rasismu a nenávisti a nespravedlnosti. Zároveň tak vyjádří svůj nesouhlas s tím, že i ve 21. století jsou černoši kvůli své barvě pleti diskriminováni.

Černé fotky

Řada umělců přidala na sociální sítě čistě černé fotky, které mají vyjádřit nejen soustrast pozůstalým, ale i podporu těm, kteří se musí s rasovou nenávistí denně potýkat. Zapojily se celebrity jako Norman Reedus, Marcia Cross, Vanessa Bryant, Jennifer Grey, Kaley Cuoco a další.

Blackout Tuesday

Úterý se dnem hudebního ticha stává například pro hudebníky Petera Gabriela, Quincyho Jonese a kapelu The Rolling Stones, jejíž členové se připojují k protestům. Práce je pozastavena i v mnoha studiích, jako například Warner, Capitol či Abbey Road Studios, kde v minulosti své skladby nahrávala legendární skupina The Beatles

Spotify

Aplikace Spotify se k akci Blackout Tuesday také připojuje. Hudbu pro své klienty zcela ztišit nemůže, před některé playlisty tak bylo přidáno 8 minut a 46 sekund ticha. Přesně tak dlouho George Floyd umíral pod váhou policisty, který mu klečel na krku, a majitelé firmy tak chtějí zesnulému muži vzdát hold a připomenout lidem, o jak velkou tragédii se jedná.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy