Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zápalné láhve a noc plná hrůzy: Natálka (11) i deset let po útoku trpí jako zvíře

+ Další 4 fotografie
popáleniny
Bude tomu už 10 let, co v noci z 18. na 19. dubna 2009 čtyřčlenná skupina neonacistů naházela do oken domu ve Vítkově, obývaného osmičlennou rodinou, zápalné láhve. Popáleniny utrpěli tři členové, nejhůř to však odnesla tehdy roční Natálka Kudriková, která jak po psychické, tak po fyzické stránce trpí dodnes.

Z malé Natálky Kudrikové už je dnes slečna. V důsledku událostí jejího života je introvertní, útok, který se odehrál před 10 lety na ní nezanechal stopy jen fyzické, ale i psychické. „Bojí se usnout, proto bývá často unavená. K tomu dospívá a kůže jí neroste. Kolik má za sebou operací, to už spočítat asi nelze," svěřila serveru Blesk.cz její maminka Anna Siváková.

I po dlouhých letech od žhářského útoku má Natálka potíže s kůží, které si její rodina nemůže dovolit vyléčit. „Ona si třeba nemůže ani pořádně nazout boty. Nemá tvrdé paty, jako jiní lidé. Jakmile se obuje, strhne si kůži zespodu z celého chodidla. A na ty drahé mastičky, na ty jako rodina prostě nemáme. Natálka má třetí stupeň invalidity. Má stáhnutou kůži a svalstvo. Nemá prsty na rukou. Nikdo neví, co bude dál," svěřila se maminka, která ale neztrácí naději. „Začátky byly velice těžké. My pořád ale věříme, že bude lépe. Musí. Bez víry se nedá žít,“ dodala.

Anna dělá pro svou dceru vše, co je v jejích možnostech. Natálce je ve škole k dispozici jako asistentka a především ji spojuje nejen s jejími spolužáky, ale i s okolím. Rodina dnes žije v Budišově nad Budišovkou, jen pár kilometrů od Vítkova, kde došlo k osudnému útoku. Dům, ve kterém se noc plná hrůzy odehrála, lehl popelem.

Mohlo by vás zajímat

Další články