Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zapálený Karlos Vémola brání svou ZOO: Nechovám je na hulváta v obýváku!

Karlos Vémola si pořídil nového mazlíčka.
Zdroj: Se svolením Karlose Vémoly
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
chov zvířat

Zápasník Karlos "Terminátor" Vémola má doma menší ZOO. Doma chová dva krokodýly nilské, v akváriu mu plave žralok a na zahradě se kromě psa prohánějí i pštros a kozy. Nedávno si také pořídil druhé lvíče. Jak informovala redakce eXtra.cz, Evropská komise chystá nové podmínky chovu exotických zvířat. Vémola však ve vyjádření pro naši redakci tvrdí, že pohodlí zvířat je pro něj vším. "Já těm zvířatům dávám úplně všechno," říká zápasník.

Redakce eXtra.cz informovala, že ministři zemědělství členských zemí EU na nedávné schůzi jednali o možném zákazu obchodu s exotickými druhy zvířat a jejich chovu - včetně tygrů, obřích želv nebo aligátorů. V té souvislosti jsme zmínili také "minizoo" známého českého zápasníka Karlose "Terminátora" Vémoly.

Ten ve svém Vémolandu chová hned několik druhů zvířat. Kromě těch běžných, jako jsou kozy nebo pes, jde i o exotická, jako je pštros, aligátoři, obří želvy a lvi. Sám Vémola pro eXtra.cz tvrdí, že se snaží všem zvířatům dát tu nejlepší péči. Podmínky jsou podle něj navíc dost přísné už nyní.

Jsem zodpovědný chovatel

"Odjakživa je chov zakázaný, pokud na to nemáte patřičné povolení, pokud nesplňujete podmínky chovu. Na tom se nic nezmění. Evropská komise to bude zakazovat dál, ale pouze lidem, kteří nemají ty patřičné podmínky - statusy zoo nebo vytvořené podmínky chovu. Pokud nesplňujete ubikace, pokud nesplňujete parametry zařízení, a tak dále," vyjmenovává Vémola.

Své zařazení mezi neodpovědné chovatele však odmítá. "Já samozřejmě nejsem jeden z těch nezodpovědných chovatelů, který to chová někde v nějaké maringotce nebo na hulváta doma v obýváku. Já jsem si všechno oběhal, dlouhý roky jsem ty lvy objížděl, studoval. Když jsem si je pořídil, šel jsem na stavební úřad. Požádal jsem o povolení ke stavbě, nechal jsem postavit ve schválených parametrech třikrát větší výběh, než jaký po mně požadovali. Požadovali po mně 40 metrů a já nechal postavit 120metrový výběh, který jsem si nechal stavebním úřadem zkolaudovat. Šel jsem na veterinu, tam mně to zkontrolovali a dali mi povolení k chovu," popisuje složitost schvalovacího procesu zápasník.

"Z těchhle exotických zvířat nemám ani jedno zvíře doma, na které bych neměl povolení. Mám povolení k chovu krokodýlů. Kvůli nim jsem zrušil celou knihovnu a postavil obrovský bazén, větší než ten, co je potřeba, abych splnil podmínky, a pak jsem si, teprve když to bylo hotový, zažádal o povolení. Zákazem se pro mě nic nemění. Jediné, co se promění, je, že přikázali, že všichni chovatelé v Čechách musejí jít na odborný kurz, na který jsem se přihlásil," uvádí Vémola.

Kvůli slonovi musím ještě hodně lidí zmlátit

Dále zmiňuje podmínku, aby byli lvi chováni v nejméně v párech, protože to jsou párová zvířata, a kvůli tomu prý pořídil lvici Else dalšího parťáka. "Nemůžete mít jenom jednoho, takže to není moje rozežranost, že chci dalšího lva. Ale právě proto, že jsem všechno vyběhal - jak povolení od obce, tak od stavebního úřadu, tak od veteriny, tak od životní správy. Já od všech mám povolení, mám schválený výběh a jediné, co musím splnit, musím doplnit ještě o jednoho lva, aby ta lvice žila v páru, na čemž teďka pracuju a neustále mi to zmiňují," popisuje slavný zvířecí chovatel.

"Já prostě těm zvířatům dávám úplně všechno. Já pro ně dělám možný i nemožný," říká rozhodně Vémola, který podle svých slov určitě neplánuje žádné množení.

Na závěr se pak Vémola vyjádřil i ke svým plánům na pořízení slona. "K tomu slonovi, to je samozřejmě trochu nadsázka. Člověk má mít velký velký životní sny a cíle, takže kdybych chtěl mít morče nebo křečka, to bych se asi nikam v životě neposunul. Protože jsem si řekl, že si jednou pořídím slona, tak já si ho nepořídím jen tak na hulváta. Na slona potřebujete povolení a dostatečně velkou ubikaci a dostatečně velký výběh, a to abych splnil, k tomu musím ještě hodně lidí zmlátit a koupit si mnohem větší barák s mnohem větším pozemkem, což si myslím, že ocení i moje žena," dodal v nadsázce Vémola s tím, že kvůli výběhu pro slona by se musel přestěhovat, takže tento plán je zatím hudbou budoucnosti.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy