Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zapálené auto vdovce po Ivetě Bartošové: Policie prověřuje i přímo Josefa Rychtáře

Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
VYŠETŘOVÁNÍ
Úterní požár auta v Říčanech, které používal Josef Rychtář (61), už se dostal do rukou kriminalistů. Škoda má být osmdesát tisíc a pachateli v případě odsouzení hrozí až rok vězení.

„V současné době prověřujeme okolnosti požáru, ke kterému došlo v úterý krátce po třetí hodině ranní v ulici Na Vyhlídce v Říčanech. Případ jsme zatím kvalifikovali jako poškození cizí věci, za což v případě odhalení a odsouzení pachatele hrozí až jednoletý trest odnětí svobody,“ řekl eXtra.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Obvinění

Už hasiči po zpacifikování požáru přitom jako důvod vznícení vozu uvedli úmyslné zapálení.

Sám Josef Rychtář (61) ve vyjádřeních pro některá média začal rovnou obviňovat své bývalé příbuzné, kteří se ale budou nařčením bránit.

Čtěte také: Rychtářovi shořelo auto: Sousedé si vůči vdovci neberou servítky

Prověřování

Policie se při vyšetřování podobných událostí zabývá motivem útoku a zaměřuje se i na vlastníky (v tomto případě na uživatele, auto má být psané na sestru Rychtáře) zničeného majetku. Zjišťuje se, jestli nemůže jít například o pojistný podvod.

„Prověřujeme několik verzí,“ dodal mluvčí.

Jak ale vyšetřování dopadne, to je zatím ve hvězdách.

Související články

Další články