Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zaostalý Otík z Vesničko má středisková: Maďar János Bán je ve svém věku štramák

Zaostalý Otík z Vesničko má středisková: Maďar János Bán je ve svém věku štramák
Zdroj: reprofoto Česká Televize
+ Další 4 fotografie
proměna
Uběhlo pětatřicet let a snímek Vesničko má středisková je stále velmi oblíbený mezi staršími i mladšími generacemi. Nejvíce zapamatovatelnou postavou se stal zaostalý závozník Otík, kterého ztvárnil János Bán (64) pocházející z Maďarska. Jak se změnil představitel mentálně zaostalého pracanta v průběhu let?

Mentálně zaostalý Otík, trouba a magnet na potíže, takovou postavu skvostně zahrál Maďar János Bán v komedii Jiřího Menzela s názvem Vesničko má středisková. Herec letos v říjnu oslaví 65. narozeniny a stárne s naprostou elegancí. Bánovi se díky roli Otíka změnil život a stala se z něj hvězda, které chodily stále nové a nové nabídky.

Vzpomínka na natáčení

Roli Otíka zvládl zahrát naprosto autenticky a lepšího herce by člověk pro tuto postavu jen stěží pohledal. Od natáčení uběhlo více než třicet let a Bán se hodně změnil. Stále je to však elegantní a šarmantní muž, který na natáčení snímku Vesničko má středisková velmi rád vzpomíná.

"Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím," prozradil před časem maďarský herec. Stále se herectví věnuje, ale zůstal ve své rodné vlasti.

Související články

Další články