Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Žaneta Fuchsová slaví 48. narozeniny: Takhle šel čas s Lucií, postrachem ulice

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Dětská hvězda Žaneta Fuchsová slaví 48. narozeniny. Dívenka známá především jako Lucie, postrach ulice a Eva z legendárního filmu Chobotnice z II. patra, se herectví už dávno nevěnuje a před kamerou jako herečka nestála už léta, u filmu ale zůstala. Jak šel s jednou z největších dětských hvězd Česka čas?

Žanetě Fuchsové bylo pouhých 5 let, když se poprvé postavila před kameru. Zahrála si Terezku v pohádce Kočičí princ. Tato role v roce 1978 nastartovala její dětskou hereckou kariéru, která trvala až do roku 1989, kdy herectví pověsila na hřebík.

Do povědomí diváků Žaneta nejvíce vešla jako Lucie ve filmech Lucie, postrach ulice a …a zase ta Lucie! V těchto snímcích hrála roztomilou školačku, která spolu se dvěma formeláky kuje pikle na protivného vůdce party Osvalda. Jen krátce na to se objevila v dalším úspěšném filmu s názvem Chobotnice z II. patra, kde si jako Eva společně s bratrem z formely vymodelovala chobotnice.

Jako dětská hvězda sklízela Žaneta Fuchsová velký úspěch a šla z role do role. Jejím posledním filmem se stala pohádka Pan Tau. Její sen o herecké kariéře vzal za své v momentě, kdy se pokusila herectví vystudovat.

Nedostatek talentu

Ačkoliv původně chtěla jít Fuchsová na zdravotní školu, vzhledem k tomu, že od dětství stála před kamerou, se přihlásila na Státní konzervatoř. Tam ale nebyla přijata, což komise odůvodnila nedostatkem talentu. Po ukončení studia na střední ekonomické škole nastoupila jako sekretářka ve Zmožkově hudebním nakladatelství Carmen. Pracovala na různých účetních pozicích a vyzkoušela si práci v castingové agentuře. Nakonec se z ní stala asistentka režie.

Související články

Další články