Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zanedlouho svedeme bitvu o budoucnost našeho státu, hřímá koalice Spolu

Zdroj: Profimedia
Říjnové volby

Koalice Spolu chce vyhrát říjnové volby do Poslanecké sněmovny a přišla s kampaní, která razí heslo „Teď jde o všechno”. V úterý se také konal tiskový brífink, kde šéf ODS Petr Fiala zkritizoval současnou vládu a představil také nové hlavní priority pro tu nadcházející.

Na tiskovém brífinku v pražském Slovanském domě představila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) priority, kterých chce docílit po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. „Za dvacet dní svedeme bitvu o budoucnost našeho státu,” hřímal šéf ODS Petr Fiala.

Kampaň koalice nese heslo „Teď jde o všechno” a pokud se jim podaří zvítězit, chtějí se zaměřit na pět hlavních priorit: zastavit zadlužování bez zvyšování daní, digitalizaci státní správy, výstavbu 40 tisíc bytů ročně, zmodernizovat vzdělání a být prozápadně orientovaní.

Mohou dojít finance ve zdravotnictví

Petr Fiala říkal, že pokud bude pokračovat zadlužování státu, dojdou brzy finance i ve zdravotnictví. A právě to je nyní potřeba snad více než kdy jindy. „Nesmíme to v zájmu sebe a našich dětí připustit,” doplnil. „A na tom se nemůžou podílet ti, kteří naši zemi posledních osm let devastovali,“ řekl Fiala.

Kromě toho koalice představila i sérii billboardů s názvem „Hrozba”. Na nich je vyobrazeno povolební spojení stran v čele se současným premiérem Andrejem Babišem, předsedou SPD Tomiem Okamurou a šéfem KSČM Vojtěchem Filipem.

Související články

Další články