Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zanedbaný chlapec v Pardubicích klečel na okně a volal maminku. Po vstupu do bytu strážníci zažili šok

V bytě bylo spoustu výkalů a zbytky od jídla.
Strážníci zachraňovali malého chlapce z bytu v Pardubicích, který klečel v okně a marně volal svoji maminku. Upozornila na něj sousedka, která si všimla, že je sám doma. Matku nikdo neviděl dva dny. Ukázalo se, že byl zanedbaný a rodina byla v hledáčku sociálky.

Strážníci byli svědky toho, jak malý chlapec plakal a volal maminku. S policisty komunikoval bez problému. Když jim ale potvrdil, že je sám doma, zanedlouho se zalekl a zavřel okno. Policisté za dveřmi slyšeli jenom štěkot psa.

„V úterý přijali strážníci městské policie na tísňové lince 156 oznámení ženy, která uvedla, že viděla v okně malého chlapce, který plakal a volal maminku. Hošíček klečel v okně druhého patra bytového domu. Oznamovatelka o něj měla velkou starost,“ uvedla mluvčí pardubické Městské policie Lenka Uskobová.

Sousedé policistům potvrdili, že matku viděli naposledy před dvěma dny. Strážníci proto zavolali státní policii. Rodina je navíc v podezření ze zanedbávání péče o dítě. Policistům se mezitím znovu podařilo navázat komunikaci s chlapcem přes dveře a ten jim sdělil, že pod rohožkou jsou náhradní klíče. Strážníci se tak za přítomnosti dalšího člověka jako svědka dostali dovnitř. To, co v bytě viděli, je šokovalo. Všude byly výkaly a strašný nepořádek.

„Nacházelo se zde pouze mladší z dětí spolu se psem. Z bytu se šířil silný zápach, byl zde značný nepořádek, psí výkaly, zbytky nedopalků, jídla a hromada špinavých věcí. Elektřina zde byla odpojena. Sociální pracovník tak rozhodl o převozu dítěte do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Psa strážníci odchytili a převezli do městského útulku,“ popsala další dění Lenka Uskobová.

Policie chlapce odvedla a byt uzamkla. Na dveřích nechala vzkaz pro staršího syna a poprosila souseda, aby v případě, že se syn dostaví domů, kontaktoval policii. „V podvečerních hodinách prováděli strážníci opětovnou kontrolu místa a před uvedeným domem našli matku obou dětí. Ta hlídce uvedla, že druhý syn je u kamaráda. Strážníci proto kontaktovali pracovníky příslušného odboru péče o děti a mládež, kteří převezli i staršího sourozence do zařízení, které poskytuje dětem okamžitou pomoc,“ dodala mluvčí. Případ vyšetřuje policie i sociálka.

Související články

Další články