Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zanedbali předpisy? Počet mrtvých v ruském supermarketu je víc než 50

+ Další fotografie
V neděli zasáhl požár ruské obchodní centrum ve městě Kemerovo. Počet obětí od včerejšího dne stoupá. Šestnáct lidí se pohřešuje, dalších dvanáct je v nemocnici a už padesát tři lidí v ohnivém pekle zemřelo. Lidé při tragédii vyskakovali z oken. Jedna z teorií, co mohlo neštěstí způsobit, je porušení požárních předpisů při stavbě budovy.

Na ruské Sibiři včera vzplálo obchodní centrum ve městě Kemerovo. Od včera se údaj o počtu mrtvých rapidně změnil ze 37 na 48 a poté na 53. Šestnáct osob se pohřešuje. Ti se mohou nacházet v sálech zdevastovaného kina, kam se pravděpodobně při požáru propadli.

Požár měl tragické důsledky i vzhledem k délce požáru. Budova začala hořet v neděli a až v pondělí se podařilo oheň uhasit. „Požár byl uhašen, začalo úplné rozebírání trosek. Dým nad obchodním centrem prakticky zmizel. Hasiči ještě polévají vodou doutnající konstrukce, aby nepřipustili opětovné rozdmýchání plamenů,“ uvedl mluvčí štábu dle iDNES.cz.

V nemocnici je dvanáct zraněných, z toho dva těžce, uvádí agentura Interfax. Jednou z možných příčin vzniku požáru bylo porušení požárních předpisů. Kvůli nehodě byli tři lidé zatčeni. Jednou z nich je ředitelka centra Naděžda Suddenoková, která nyní čelí podezření, že byly zanedbány požární předpisy. Případ se dle mnohých médií vyšetřuje podle paragrafu usmrcení z nedbalosti.

Záchranářům se podařilo zachránit dvacet lidí z hořícího domu, předtím bylo evakuováno kolem stovky lidí, píše The Guardian.

Související články

Další články