Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zamrzlo vám auto a neumíte se do něj dostat? Máme pro vás 9 tipů, jak na to!

Máte problém dostat se v mrazech do auta?
Zdroj: profimedia.cz
Venku mrzne, teploty klesají až k minus 15 stupňům. Spěcháte do práce a vaše auto je pod ledem. Nevíte, jak se do něj dostat? Tady máte pár tipů, jak na to!

V posledních pár měsících mrzne, sněží a teploty jsou hluboko pod nulou. Kolikrát se nám stalo, že jsme ráno přišli k našemu autu a vůbec neodjeli. A tak jsme raději zvolili městskou hromadnou dopravu. Podívejte se, jak si snadno a rychle poradit se zamrzlým autem.

Přimrzlé těsnění ve dveřích

Pokud máte přimrzlé těsnění ve dveřích, zřejmě jste ho neošetřili silikonovým olejem. Pokud nemůžete otevřít dveře u auta, zabouchejte na ně po jejich obvodu a led by měl povolit. Nikdy to ale nedělejte násilím. Pak stačí jen nastartovat a zatopit.

Podložte si stěrače

Také věčně bojujete s tím, že vám stěrače zamrzly k přednímu sklu? Zkuste si je podložit třeba krabičkou zápalek. Pokud je ale máte už přilepené, rozhodně se je nesnažte násilím odtrhnout, mohli byste si je poničit.

Oklepejte boty od sněhu

Máte problém s tím, že se vám v mrazech mlží okna? Když budete nastupovat do auta, oklepejte si boty od sněhu. A uvidíte, jak to pomůže!

Škrabku se smetákem nenechávejte v autě

Když víte, že má sněžit a mrznout, nenechávejte škrabku ani smeták v autě, ale vezměte si je do domu. Budou vám více nápomocni, než když je necháte ve zmrzlém autě. Snadněji tak z auta odstraníte led a sníh.

Zamrzlé okno

Pokud jste přišli k autu a máte okno samý led, který vám nejde odstranit škrabkou, vyzkoušejte vodu. Nesmí být horká, protože by vám okno mohlo prasknout, ale vlažnou vodou rozhodně nic nezkazíte. Pak stačí jen setřít a můžete jet.

Zamrzlý zámek

Pokud máte z mrazu zamrzlý zámek, nejlepší je použít odmrazovač. Nebo také můžete vyzkoušet nahřát klíček nad zapalovačem a zámek vám povolí.

Klimatizace

Myslíte si, že se klimatizace používá jen v létě? Omyl! Používejte ji i v zimě. Okna se vám lépe odmlží a auto se rychleji rozmrazí.

Plachta proti mrazu

Abyste neměli ráno zamrzlé okno a mohli ihned vyjet, dávejte si večer na přední sklo plachtu proti mrazu. Ráno ji jen sundáte a okno budete mít čisté. Pokud doma nemáte plachtu, nahradit ji můžete třeba dekou, kartonem nebo folií.

Nezatahujte ruční brzdu

V mrazech nezatahujte ruční brzdu, ale raději dejte zpátečku. Mohla by vám totiž přimrznout a už neodjedete. Nezapomeňte přední kola vždy vytočit k obrubníku.

Související články

Další články