Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Zamilovaný Daniel (18), který ubodal Terezku (†18): Z hrůzných detailů vraždy mrazí

Zdroj: FTV Prima
soud
Letos v květnu Česko zasáhla zpráva o vraždě teprve osmnáctileté Terezky, kterou provedl stejně starý Daniel. Ten byl do dívky zamilovaný a nesnesl, že jeho city nebyly opětovány. Vraždu nyní začal projednávat Krajský soud v Plzni, na začátek procesu přišlo i několik spolužáků zavražděné, z nich však do jednací síně mohli jen dva v doprovodu učitelky.

Letos v květnu Plzeňskem otřásla opravdu brutální vražda teprve osmnáctileté Terezy, kterou o život chladnokrevně připravil mladík jménem Daniel M.. Dan se do Terezy zamiloval a ona jej odmítla, tuto situaci se rozhodl vyřešit tím nejhorším možným způsobem. Vrah se u soudu rozpovídal o tom, jak se s dívkou seznámil a jak jejich vztah pokračoval.

Zatímco Tereza si od vztahu s Danielem slibovala pouze přátelství, mladík se do ní poměrně brzy bezhlavě zamiloval. „Vypadalo to jako dobrý začátek přátelství. Netrvalo to dlouho a začali jsme společně trávit čas. Chodili jsme spolu do kina, na oběd, na výlety, zejména v období prázdnin. V oblasti intimních vztahů jsem nebyl zběhlý, nic jsem nechtěl uspěchat. Alespoň z mého pohledu to bylo na dobré cestě k něčemu víc než jen k přátelství. Začal jsem na dotyčnou myslet každý den, chtěl jsem s ní trávil více času,“ řekl podle serveru idnes.cz mladík soudci.

Když přátelství Daniela a Terezy záhy skončilo, mladík to snášel velmi špatně. „Těžce jsem pak nesl, když to nečekaně v září skončilo. A to zcela bezdůvodně. V listopadu jsem se pokusil o sebevraždu, skončil jsem na psychiatrii. Styky s ní jsem přerušil a pokusil se na vše zapomenout. Ale nešlo to. Deprese se prohlubovaly, nebyl jsem to já,“ dodal zcela bez emocí.

Plán smrti

Vraždu mladé dívky si Daniel pečlivě naplánoval už několik dní před hrůzným činem. „Týden před tím (vraždou) jsem se rozhodl, že Terezu zabiju a jak to provedu. V neděli jsem si dal do školní tašky dva nože, kdybych náhodou jeden ztratil,“ rozmluvil se mladík o tom, jak se před zabitím Terezy pojistil. Policejní spis hovoří o tom, že se v den vraždy omluvil ze školy z důvodu bolesti hlavy a vlakem odjel do Zdemyslic na Plzeňsku, kde si na děvče, které ten den slavilo své 18. narozeniny, počkal.

Když Tereza přijela vlakem do Zdemyslic, Daniel ji pronásledoval až domů. Když za ní vešel až do budovy, řekla mu, aby šel pryč. Své kamarádce před smrtí stihla napsat zprávu: „Help, Dan.“ Kamarádka se jí zeptala kde, Tereza jí napsala: „Tady.“ To byla její poslední zpráva. Pak se dívka ke svému vrahovi otočila zády, ten ji popadl, povalil na zem a zasadil jí několik bodných ran. Došlo k probodnutí srdce a srdečnice, které vedlo k masivní ztrátě krve.

Od bezvládného těla své oběti následně Daniel odešel. „Když ji nemůžu mít já, nebude ji mít nikdo,“ napsal po hrůzném činu svým rodičům, bratrovi a několika přátelům. Mladík, který se k vraždě Terezy odhodlával několik měsíců a rozhodl se ji zabít ve chvíli, kdy si našla přítele, nyní může strávit až 20 let za mřížemi. Pozůstalí rovněž požadují náhradu nemajetkové újmy ve výši 5 milionů korun a uhrazení výdajů za pohřeb, který stál 22 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články