Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zamilovali se během 2. světové války, po 75 letech se mohli konečně políbit

+ Dalších 16 fotografií
Opravdu dojemný příběh amerického veterána, který se během 2. světové války zamiloval do Francouzky, hřeje u srdce lidi z celého světa. Jejich láska se nevytratila a na výročí Dne D se po 75 letech znovu setkali.

Láska hory přenáší. Přesně těmito slovy by se dal popsat příběh amerického veterána KT Robbinse (98) a Francouzky Jeannine Ganaye (92).

Zamilovali se do sebe v severovýchodní Francii v obci Briey, když bylo KT 24 let a Jeannine 18 let. Jenže americký voják byl vyslán na východní frontu a svoji lásku už nikdy neviděl. Jeannine se dokonce naučila anglicky v naději, že se její láska po válce vrátí, což se nestalo.

Oba si sice vzali někoho jiného, ale nikdy na sebe nepřestali myslet. KT měl celý život u sebe její fotku. Když se televizní štáb France 2 Washington dověděl o příběhu, zaujalo je to, a tak se rozhodli americkému vojákovi pomoci. Umožnili mu znovu se setkat se svou láskou z mládí.

Setkání proběhlo na výročí Dne D, kterým se oslavuje bitva o Normandii, jež proběhla před 75 lety. Přesně tak dlouho se Jeannine a KT neviděli. Jejich setkání po tři čtvrtě století nyní dojímá celý svět. Během láskyplného shledání nechyběly ani slzy.

Když se loučili, KT zašeptal své lásce do ucha opravdu nádherné věci. „Vždycky jsem tě miloval. Nikdy jsi nezmizela z mého srdce,“ spustily se americkému vojákovi slzy. Podívejte se do fotogalerie na snímky, které vás naprosto odrovnají.

Související články

Další články