Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zaměstnanci Finančního úřadu na Praze 10 postiženého koronavirem: Zákazy a obrovský strach

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
SKANDÁL
Chovají se státní úřady ohledně nákazy koronaviru stejně zodpovědně, jak to vláda chce po občanech? Zaměstnanci Finančního úřadu pro Prahu 10, u jehož dvou zaměstnanců byl vir potvrzen, tvrdí hodně znepokojivé věci.

„Pražští hygienici mě informovali, že nyní provádí šetření a přijímají nezbytné kroky na Finančním úřadě Prahy 10, kde byly potvrzeny dva případy koronaviru. Hygienici dohledali osoby, se kterými nakažení přišli do kontaktu, a byla jim nařízena karanténa,“ sdělil pro eXtra.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Na úřadě to ale nyní pořádně vře.

Obavy

„Lidé tam mají strach. A je to velký hazard se zdravím tolika lidí ve veřejné státní budově. Když jsem o tom veřejně informoval, hned kvůli tomu byla velká porada. Je šílené, že dělají opatření až ve chvíli, kdy se to provalí,“ řekl eXtra.cz reportér Jan Tuna, který má mezi úředníky spolehlivé zdroje. Podle něj si prý někteří další zaměstnanci mají stěžovat na to, že jim je také špatně.

Podle Tunových informací měla být první nákaza potvrzená už v neděli, druhá už v úterý. Ministerstvo zdravotnictví ani Pražská hygienická stanice tuto informaci ale nepotvrdily. Uvedly jen to, že jde o dva zaměstnance a že 24 jejich kontaktů je v karanténě.

VŠE O KORONAVIRU V ČR ZDE

Dezinfekce

Že dotyčné nakažené pracovnice podle hygieniků neměly přijít do styku s veřejností, některé ze zdrojů odmítají. A tvrdí i další věci.

Některé zdroje dokonce uvádějí již sedm nakažených z úřadu, jejich tvrzení se ale zatím nepodařilo ověřit.

„Dobrý den, prosím o dodržení anonymity (pracuji na infikovaném oddělení na finančním úřadě). Rád bych Vás upozornil, že finanční úřad v článku lže. Prostory vydezinfikovány nebyly. Bylo nám oznámeno, že dezinfekce proběhne asi v sobotu. Jinak probíhá běh úřadu úplně normálně. Dokonce se před lidmi tají,“ cituje zaměstnance úřadu Tuna.

„Asi deset minut byla ráno na dveřích cedule ‚Z provozních důvodů zavřeno‘. Ta se na pokyn nadřízeného strhla. A provoz běží normálně. Máme neoficiální zákaz informovat o problému veřejnost včetně daňových subjektů. Je úřední den, lidé sem chodí úplně normálně,“ dodal informátor z úřadu.

Zákaz

Informaci o tom, že řediteli mělo být zakázáno úřad zavřít, jsme se snažili ověřit, se zodpovědnou pracovnicí se ale nebylo možné spojit.

Nadřízená finanční správa se k dramatické situaci a panice na svém pracovišti nevyjádřila, mluvčí, která jako jediná může informovat média, byla dle asistentky stále na jednáních a pak odešla ze zaměstnání. Na žádost o spojení s redaktorem nijak nereagovala.

Podrobnosti o případu si přečtěte zde

Související články

Další články