„Až zařídíte, aby nám pan generální ředitel zrušil podmínky, které se příčí zdravému rozumu, tak na poště začne pracovat rádo více lidí a lidé se pak snáze dostanou ke svým balíčkům,“ napsala do redakce rozezlená pracovnice přepážky a rozhodně není sama.

Podle všeho většina pracovníků pošty na nižších pozicích nemá dobré pracovní podmínky. Zaměstnanci si stěžují na nízké platy, krátké nebo mnohdy dokonce žádné pauzy a pracovní přetížení. Někteří dokonce hovoří o otročině a o tom, že pošta funguje pouze na oko. Pracovníci pošty jsou přetíženi počtem zásilek, které mají doručit, práce je fyzicky náročná a platy jsou nízké.

Dalším faktorem je, že lidé si podle naštvaných zaměstnanců stále na něco stěžují, stále se jim něco nelíbí a o ně jako zaměstnance už se nikdo nezajímá. „Jak mají potom mít motivaci k práci a odvádět ji dobře?“ táže se nás další čtenářka, která se na věc dívá i z druhé stránky.

Na toto konto někteří lidé ovšem namítají, že pokud jsou zaměstnanci tolik nespokojeni, mají plné právo své zaměstnání opustit a najít si práci, která je nebude tolik vysilovat, naopak, bude jim dělat radost a především ji budou svědomitě vykonávat.

Patříte také ke druhé straně barikády? Jste nebo byli jste zaměstnanci České pošty a chtěli byste se podělit o to, jaký je život za přepážkou? Vaše názory můžete posílat na redakční email, a pomoci tak naštvaným lidem pochopit i druhou stránku věci.