Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zámek Protivín dostane nový kabát. Koupila ho rodina malajského sultána

Zámek Protivín.
Zdroj: Wikimedia Commons
památka

Zámek Protivín i s přilehlým parkem se dočká renovace. Koupil ho totiž malajsijský královský fond. Historickou památku chce zrenovovat do roku 2023. Investice bude stát kolem půl miliardy Kč.

Protivínský zámek, který v minulosti patřil i Karlu IV., dostane novou podobu. V rámci investičního programu The Royal Capital Club ho koupil malajsijský královský fond. The Royal Capital Club založili členové aristokratických rodin včetně těch z východní Asie.

Do zámku nasypou půl miliardy

Malajsijci plánují památku zrenovovat, přičemž investice by se měla vyšplhat k půl miliardě korun. Hotovo má být do roku 2023. Zámek koupila investiční skupina IC Group za 100 milionů Kč. Plánuje ho částečně zpřístupnit veřejnosti. Stát by se tak mělo už příští rok.

„Vybírali jsme z mnoha objektů v celé ČR. Primárně jsme hledali stavbu typickou pro českou zemi s historií a napojením na významné české panovníky a rody. Důležitým argumentem bylo i vydané stavební povolení,” uvedla podle serveru SeznamZprávy architektka projektu Věra Nagyová z Ateliéru Arch.IC.

Zámek by se tak měl stát ubytovacím, vzdělávacím a reprezentativním prostorem majitelů, přičemž vzniknout by tu měl i hotel. V plánu je anglický park nebo oživení historických sklepů s valenými klenbami. Protivín tak bude pilotním projektem celkem 12 plánovaných sídel The Royal Capital Clubu po světě.


Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy