Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Žalostný osud slavné hospody z Chalupářů: Rámus, hmyz a obavy z přemnožení potkanů

+ Dalších 10 fotografií
Chalupáři
Jiří Sovák, Josef Kemr a Jiřina Bohdalová se tam scházeli nad pivem, ale slavná hospoda z Chalupářů dávno neslouží svému původnímu účelu. Nepochopíte, co se na místě, které se mohlo stát turistickým lákadlem, stalo za šílenosti!

Rámus, strach, neodbytný hmyz a obavy z přemnožení potkanů. Tak by se daly shrnout pocity obyvatel Višňové, kde se točili legendární Chalupáři, z budovy, kam chodili Jiří Sovák, Josef Kemr a Jiřina Bohdalová na pivo.

Dávno už tam nefunguje výčep, ale vyrábí se tam krmivo pro psy a kočky. Celé okolí je zamořeno mrtvolným zápachem a obří větráky navíc způsobují hlasitý rámus, který lidem z těsného sousedství nesmírně vadí. Proti výrobě dokonce vznikla petice, o jejíchž výsledcích dosud nikdo neinformoval.

Na zašlou slávu nejenom seriálové hospody už poukazují pouhé dvě informační tabule. Stojí na nich, že výčep na místě fungoval odnepaměti. To ale majitele firmy, která do Višňové přesunula výrobu z nedalekého Bohutína, asi příliš nezajímá.

Ačkoliv Chalupáři stále neodmyslitelně patří k českému televiznímu létu, jejich největší slávu dávno odvál čas. A tak pravděpodobně nehrozí, že by se z budovy ještě někdy mohla stát opět hospoda.

Když jsme vesnici navštívili, bylo znát, že vzájemná pospolitost se tam už nenosí. Lidé se v obci schovávají za vysokými ploty. Uzavřeli se do sebe. V hospodě už si nepovídají, protože nemohou, nedělají to ale ani jinde. Raději sedí doma u počítače a sledují internet. Doba se zkrátka změnila.

Mohlo by vás zajímat

Další články