Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Zákulisní drama! Během natáčení Hlídače č. 47 to odnesli 2 lidé, přiznal Filip Renč

Zdroj: česká televize
+ Další 4 fotografie
film
Výbuchy a šlehající plameny jako za první světové války! Takové bylo natáčení úspěšného filmového snímku Hlídač č. 47 pod režisérskou taktovkou Filipa Renče. Redakce eXtra.cz zjistila, že natáčení rozhodně nebyla procházka růžovým sadem, ale doslova šlo o život.

Oblíbený snímek se řadí ke skvostům, kterými se Renč pyšní. Dokonce ho považuje za své nejúspěšnější dílo. Nejen kvůli obsazení – ve filmu hraje třeba uznávaný herec Karel Roden – ale zejména kvůli předloze a prostoru, kde se natáčelo. „Chtěl jsem, aby film byl co nejvíce realistický, myslím, že tohle se mi povedlo,“ řekl eXtra.cz Renč.

Natáčení v zimních podmínkách si vybralo krutou daň. „Všude bouchaly nálože a je pravda, že některé byly silnější, jiné slabší. Tehdy se zranili dva kaskadéři, kteří se popálili a museli zasahovat lékaři,“ zazvzpomínal Filip Renč s tím, že naštěstí nešlo o hodně vážná zranění.

Faktem je, že u jednoho z výbuchů se ocitl ve velké blízkosti i Karel Roden. Obří rána na place měla za následek, že Roden na chvíli ohluchl. „Ano, je to pravda, nebylo to příjemné,“ nechal se slyšet Roden, kterému se naštěstí sluch vrátil.

Renčův film se řadí k velmi oblíbeným a vznikl na motivy románu Josefa Kopty. Scénář je poslední scenáristickou prací známého televizního autora Eduarda Vernera, který zemřel v roce 2003. Eduard Verner ve svém textu vyzdvihl téma bolestného údělu člověka, který je ovlivněn a poznamenán hrůznými válečnými zážitky.

Související články

Další články