Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Zákulisí předávání státních vyznamenání: Vysmátý Bartoška, ztracený Kostka i nečekaný zásah sanitky

Státní vyznamenání a zákulisí předávání:  Vysmátý Bartoška, ztracený Kostka i zásah sanitky
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 52 fotografií
zákulisí

Petr Pavel během svého premiérového vyznamenávání předal ve Vladislavském sále 62 ocenění. Ceremionál proběhl bez sebemenších zádrhelů a během přenosu se nic nepokazilo. Co se ale dělo v zákulisí? Fotografové eXtra.cz například zachytili vysmátého Jiřího Bartošku, právem pyšnou Martu Kubišovou nebo třeba kamarádské setkání Tomáše Töpfera s vyznamenaným Viktorem Preissem a jeho manželkou. Došlo i na nečekaný zásah sanitky.

Prezident Petr Pavel má za sebou úspěšnou a z mnoha stran chválenou premiéru při předávání státních vyznamenání. Letos se ceremoniál obešel bez výrazných faux pas i žlučovitých řečí, což ocenili jak politici, tak široká veřejnost. "Po letech důstojné a lidské," napsal například na Instagramu moderátor Honza Musil. Radost neskrývala ani v sále přítomná Dagmar Havlová. "Měl jste státnický projev a vyznamenal ty, na které jsme hrdí. Děkuji," vzkázala prezidentovi. Co se ale dělo, když reflektory zhasly?

Nesmiřitelní rivalové vedle sebe

Jak zachytili v sále přítomní fotografové eXtra.cz, ve Vladislavském sále panovalo veselí. A to dokonce i mezi politickými soky. Například Andrej Babiš (ANO) s úsměvem klábosil s ministrem Martinem Baxou (ODS). Expremiér pak usedl vedle europoslance Jiřího Pospíšila či bývalého premiéra Petra Nečase, tedy mezi muže, které nemá zrovna dvakrát v lásce.

Byť Babiš nedorazil v doprovodu své ženy Moniky, většina zúčastněných své drahé polovičky přivedla. A to jak politici, jako například Ivan Bartoš (Piráti) s manželkou Lydií či Radim Fiala (SPD) s krásnou partnerkou, tak i oceněné celebrity. Třeba Viktor Preiss, který obdržel medaili Za zásluhy 1. stupně, měl v publiku manželku. Při odchodu ze sálu se pak radostně objali s Tomášem Töpferem a jeho ženou, kteří nechyběli mezi hosty.

Vtipálek Bartoška i zásah sanitky

Za zmínku jistě stojí i neskrývaná radost vyznamenaných celebrit. Jiří Bartoška byl na místě tradičně s úsměvem od ucha k uchu a v sále i šprýmoval s kolegy. Naopak Petr Kostka vypadal po skončení ceremoniálu mírně ztracený, protože mezi davem hostů hledal své blízké, což mu zabralo pěknou řádku minut. Nakonec se ale vše povedlo. Řádem Tomáše Garrigua Masaryka 1. třídy se fotografům pochlubila právem pyšná Marta Kubišová, která se za svou celoživotní činnost dočkala jednoho z nejvyšších ocenění.

A byť vše šlo jako po másle, neobešel se slavnostní večer bez mírného dramatu. U Vladislavského sálu totiž musela zasahovat sanitka, neboť jednomu z hostů se udělalo nevolno. Naštěstí ale nešlo o nic vážného. Na mnoho dalších okamžiků se můžete podívat v naší galerii.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy