Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zákulisí filmu Harry Potter a Princ dvojí krve: Daniel Radcliffe natáčel opilý, prý nezvládal slávu

Zákulisí filmu Harry Potter a Princ dvojí krve: Daniel Radcliffe natáčel opilý, prý nezvládal slávu
Zdroj: imdb.com
+ Dalších 12 fotografií
fakta
Povzbuzeni návratem Lorda Voldemorta působí Smrtijedi spoušť jak ve světě mudlů, tak ve světě kouzelníků a Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Ani natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve nebylo pro hlavního herce Daniela Radcliffea (30) úplně nejbezpečnější. Na plac totiž kvůli tíze slávy chodil opilý. A to je jen jedna z mnoha zajímavostí...

V pátém dílu Harryho Pottera se diváci málem rozloučili s Emmou Watson, která přemýšlela, že se vzdá role Hermiony. To se nakonec nestalo a bylo jediným štěstím, že připitý Daniel Radcliffe na natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve nepřišel k úhoně. Co dalšího film skrývá?

  • Když Harry a Brumbál navštíví Křiklana s prosbou, aby se vrátil učit do Bradavic, Brumbál si půjčí magazín o pletení, na jehož obálce je J. K. Rowling, autorka knižní předlohy.
  • Maggie Smith alias profesorka McGonagallová dokončila natáčení filmu, zatímco podstupovala radioterapii kvůli léčbě rakoviny prsu.
  • Ron je v tomto dílu brankářem nebelvírského famfrpálového týmu. Aby tvůrci Rupertovi Grintovi zpříjemnili scény, kde létá na koštěti, vyrobili pro něj sedátko, které mělo přesně tvar jeho pozadí.
  • Teprve osmnáctiletý Robert Knox, představitel Marcuse Belbyho, se nedožil premiéry filmu. Zemřel více než rok před ní, když byl brutálně napaden a ubodán.
  • Když J. K. Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay.
  • Daniel Radcliffe v interview pro Off Camera přiznal, že měl v minulosti problém zvládnout slávu a do roku 2010 to řešil alkoholem. Prý dokáže zpětně identifikovat momenty ve filmech, kde byl stále připitý s nepřítomným výrazem.
  • Máslový ležák, který pijí bradavičtí studenti, je ve skutečnosti v Británii velmi oblíbený ovocný nápoj J20, který má navrchu falešnou pěnu.
  • S rozpočtem 250 milionů amerických dolarů se jedná o nejnákladnější film série.

Věděli jste o těchto zajímavostech?

Související články

Další články