Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zákulisí filmu Harry Potter a Fénixův řád: Voldemort se Brumbálovi chlubil svým nosem

Zdroj: Warner Bros. Pictures
+ Dalších 9 fotografií
fotogalerie
V pátek večer se diváci mohou těšit už na pátý díl oblíbené kouzelnické série. Film Harry Potter a Fénixův řád sleduje mladého čaroděje a jeho přátele, kteří se poprvé setkají tváří v tvář s Voldemortem a jeho smrtijedy. Zatímco děj je poměrně dramatický, v zákulisí byla opět legrace. Například Voldemort se Brumbálovi chlubil svým nosem, naopak Brumbál si chránil plnovous bryndákem.

Zatímco Kámen mudrců a následující dva filmy z kouzelnického světa byly ještě pohádkou, čtvrtý díl a pátý s názvem Harry Potter a Fénixův řád už přichází i s dramatickými scénami a souboji na život a na smrt.

Děj filmu sleduje, kterak se Harry Potter vrací do Bradavic, aby začal studovat v 5. ročníku. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl. Ministr kouzel Kornelius Popletal navíc opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii, profesorku Dolores Umbridge.

Ve filmu jsou mnozí nepřáteli, jakmile ale světla kamer zhasnou, Brumbál si dává odpočinkové dýchánky s Voldemortem, Harry se směje se svým dublérem a na scénu vletí maskérky, které jsou připravené během chvilky upravit obličeje všech herců.

Zákulisí

Zelené plátno sloužící k lepší práci se speciálními efekty (pamatujete si na plavbu na loďkách do Bradavic? hvězdná noc byla ve skutečnosti právě to), chvilky strávené s filmovým nepřítelem, smích, Brumbál s bryndáčkem a Voldemort s nosem. Podívejte se do galerie na to, jak vypadalo zákulisí filmu Harry Potter a Fénixův řád.

Související články

Další články