Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zákulisí filmu Harry Potter a Fénixův řád: Hermiona zvažovala definitivní odchod

Zdroj: csfd
+ Dalších 12 fotografií
zajímavosti
Natáčení snímku Harry Potter a Fénixův řád si většina herců užila stejně, jako natáčení filmů předchozích. Stačilo ale jedno jediné rozhodnutí Emmy Watson (29) a všechno mohlo být úplně jinak. Představitelka Hermiony totiž uvažovala, zda vůbec v sérii pokračovat. K tomu, aby neodešla, ji přiměla jediná věc. Věděli jste o této a dalších zajímavostech?

Ve snímku Harry Potter a Fénixův řád se mladý čaroděj společně se svými přáteli poprvé postaví velkému zlu ve formě Voldemorta a jeho přívrženců uprchlých z Azkabanu. Na scénu přijde záporačka Bellatrix Lestrange, jejíž představitelka Helena Bonham Carter si se vzhledem své postavy poradila po svém. Ačkoliv ve filmu moc humorných scén není, natáčení muselo být z mnoha důvodů velmi zábavné.

  • Helena Bonham Carter použila jako vycpávky do podprsenky kuřecí plátky.
  • Emma Watson zvažovala, že opustí roli Hermiony. Zůstat ji přiměla pro ni nepříjemná představa, že by nové filmy sledovala s jinou herečkou v její roli.
  • Představitel Severuse Snapea Alan Rickman zakázal Nevillovi a Ronovi přístup k jeho luxusnímu BMW. Při natáčení čtvrtého filmu mu ho totiž nechtíc polili milkshakem.
  • Slavný spisovatel Stephen King prohlásil, že Dolores Umbridge je nejlepší zápornou postavou od dob Hannibala Lectera.
  • Katie Leung, která hrála Cho Chang, byla z líbací scény s Harrym tak nervózní, že se na ni týdny připravovala a noc před jejím natáčením nespala.
  • Stejně jako během natáčení čtvrtého dílu, kdy se Daniel Radcliffe málem utopil a Emma Watson spadla ze schodů, i během natáčení pátého dílu došlo ke zraněním. Když Bellatrix Lestrange držela Nevilla a strkala mu hůlku k uchu, herec se pohnul a došlo tak k nechtěnému propíchnutí jeho bubínku.
  • K nejzábavnějším momentům natáčení se může řadit scéna, kdy měl Ronovi pomalu lézt po noze pavouk. Rupert Grint i jeho postava Rona mají však z pavouků fobii a protože byl herců odpor obrovský, scénu museli autoři vypustit.
  • Během snídaně ve Velké síni je na stole krabička s cereáliemi Cheeri-Owls (Veselé sovy) s podobným obalem, jako mají skutečné cereálie Cheerios.
  • V kanceláři profesorky Umbridge je na zdi spousta talířů s pohybujícími se koťaty, která byla oživena v postprodukci. Trvalo 24 hodin nafilmovat a nafotit koťata, která se potom použila na tyto talíře.

Věděli jste o těchto zajímavostech z natáčení filmu Harry Potter a Fénixův řád? V galerii naleznete, jak se změnili představitelé hlavních postav.

Související články

Další články