Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zaklínač z ní udělal celebritu: Ciri alias Freya Allan má před sebou zářnou budoucnost

Zdroj: Netflix
+ Dalších 17 fotografií
witcher
Když v polovině prosince na Netflixu vyšla první série seriálu Zaklínač, stala se okamžitě hitem a Freya Allan (18) se přes noc stala hvězdou. Stejně jako Anya Chalotra (23), i ona byla světu neznámou herečkou. I před tímto velkým nástupem na scénu si však zahrála pár rolí. Kdo je vlastně blond kráska, která si zahrála princeznu Cirillu?

Teprve osmnáctiletá Freya Allan se narodila v Anglii. Navštěvovala dívčí školu Headington School v Oxfordu a následně se rozhodla jít na školu National Film and Television School, kde se učila umění herectví.

Už během středoškolských studií si Freya zahrála ve dvou krátkých filmech s názvy Bluebird a The Christmas Tree. Na vysoké škole Arts University Bournemouth si zahrála v dalším projektu. Tím byl krátkometrážní snímek Captain Fierce a Allan se v něm ujala role Lindy.

Největší šance

Světu neznámou Freyu Allan se tvůrci rozhodli obsadit do seriálu Zaklínač, kterému filmoví kritici věští podobně zářnou budoucnost jako Hře o trůny. Pro britskou dívenku, která má celou kariéru před sebou, je seriál na motivy celosvětově známých knížek a her tím nejlepším odrazovým můstkem.

Krok do neznáma

S rolí v Zaklínači souvisela i nutnost se vydat do neznámých vod. Na celých 8 měsíců se Freya Allan přestěhovala ze své rodné Anglie do Budapešti, kde probíhalo natáčení. Mladičké herečce byli po celou dobu, během které byla daleko od svých přátel i rodiny, nápomocni kolegové Anya Chalotra a Henry Cavill, se kterými se prý velmi sblížila.

Kritika diváků

Ačkoliv to zřejmě není hereččina chyba, seriálovou postavu Ciri zkritizovali diváci, kteří před sledováním četli knihy. V těch se totiž Ciri objeví ještě jako malé dítě a osmnáctiletá herečka jim na roli holčičky zkrátka nesedí. Maskéři sice odvedli dobrou práci, ale jak můžete posoudit v galerii, Freya v reálu vypadá i na víc než 18 let. Podívejte se sami.

Související články

Další články