Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zaklínač ji vynesl mezi hvězdy: Kdo je krásná Anya Chalotra alias seriálová Yennefer?

Zaklínač ji vynesl mezi hvězdy: Kdo je krásná Anya Chalotra alias seriálová Yennefer?
Zdroj: Netflix
+ Dalších 14 fotografií
witcher
Když v prosinci dorazil na Netflix dlouho očekávaný seriál Zaklínač, největší zásluhu na jeho úspěchu měli tři hlavní představitelé - Henry Cavill (36) jako Geralt z Rivie, Anya Chalotra (23) jako Yennefer z Vengerbergu a Freya Allan (18) jako Ciri. Chalotra se proslavila až v roce 2018, kdy si zahrála celkem ve dvou seriálech, mezi hvězdy ji ale vynesl až Zaklínač. Kdo vlastně tato snědá kráska je?

Herečka Anya Chalotra se narodila 21. července 1996 ve Wolverhamptonu v Anglii do britsko-indické rodiny, v níž tatínek je Ind a maminka Britka. Společně s rodiči, mladším bratrem Arunem a starší sestrou Reeyou vyrůstala ve vesnici Lower Penn v Jižním Staffordshiru.

Už během studia na dívčím gymnáziu St. Dominic v Brewoodu ji srdce táhlo k herectví. Proto se rozhodla nadále studovat na Londýnské akademii hudebních a dramatických umění a na hudební a herecké škole Guildhall School of Music and Drama.

Chalotra byla známá spíše příznivcům divadla, kde hrála předtím, než se prosadila v televizní tvorbě. Hrála například v představeních Mnoho povyku pro nic a The Village. V roce 2018 přišel její první větší úspěch v podobě role v seriálu Wanderlust. Díky tomu získala nabídku na role v dalších dvou seriálech a nakonec i tu největší.

Yennefer z Vengerbergu

Na konci roku 2018 bylo oznámeno, že Anya Chalotra ztvární hlavní roli Yennefer z Vengerbergu ve fantasy seriálu Zaklínač Ten měl na Netflixu premiéru v prosinci roku 2019, stal se okamžitě hitem a diváci i kritici mu předpovídají stejně zářnou budoucnost jako dnes již kultovní Hře o trůny

Indicko-britská kráska rozhodně odvahu nepostrádá a role Yennefer by jí to ani nedovolila. Ještě před proměnou postavy z ošklivého káčátka v nádhernou ženu měla v seriálu několik žhavých scén a později byla v posteli i se samotným Henrym Cavillem Především pánové, kteří Zaklínače viděli, nepokrytě obdivují její výstavní poprsí.

Kritika

Ještě před premiérou Zaklínače se mnozí příznivci knih, které jsou seriálu předlohou, velmi zlobili. Snědá Anya jim totiž nepřipadala a některým i nadále nepřipadá jako někdo, kdo by měl Yennefer ztvárnit. Podle knih má mít Yennefer velmi bledý obličej trojúhelníkového tvaru s lehce pokleslou bradou, nos lehce protažený a bledé rty. Anya přitom tomuto popisu ani zdaleka neodpovídá. I tak si ale, především u nečtenářů, našla své fanoušky. Podívejte se do galerie a přesvědčte se, že i když s knižní postavou nemá nic moc společného, je Anya Chalotra velmi krásná žena.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy