Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zakleté pírko rozdělilo diváky: Pavlásek jedny nadchl, pro druhé byl těžkým zklamáním

Lukáš Pavlásek má možná svůj herecký talent po otci, který se v mládí zabýval pantomimou.
Zdroj: se svolením tvůrců Zakletého pírka.
+ Další 2 fotografie
Pohádka

Zakleté pírko, pohádka Zdeňka Trošky (68), se od diváků dočkala rozporuplných reakcí. Nejvíce lidé řešili výkon vodníka Lukáše Pavláska (42). Zatímco podle některých mu role sedla jako ulitá, jiní jeho výkon tvrdě kritizovali.

Zakleté pírko sklidilo rozporuplné recenze

"Příšerní herci, každý debil, co se mihne v nějaké teleizní show, je hned adeptem na Troškova herce," zní ze strany rozčilených diváků. Ty nová pohádka Zdeňka Trošky, Zakleté pírko, i přes prvotní kladné recenze ve výsledku příliš neokouzlila. Na webu csfd.cz si s odřenýma ušima vysloužila ušmudlaných 44%.

Nejrozporuplnější kritiku schytal vodník Lukáš Pavlásek (42). Toho sice někteří chválili a tvrdili, že mu role sedla jako ušitá, jiní diváci si ho ale brali do pusy celkem dost. "Bez Pavláska bych se v pohádce obešel," uvedl jeden z fanoušků. "Připomínal mi Luďka Sobotu," uvedla jiná z divaček.

Bez kritiky nezůstala ani Aninka, kterou ztvárnila mladá herečka Anastázie Chocholatá (21). Ta podle některých působila jako hoďňoučká hlupačka, která by bez vodníka nepřežila ani den. Diváci ale i chválili. "Musím vyzdvihnout kostýmy, efekty a hudební podkres," pochválila nakonec jedna divačka, která navíc ocenila i vodníkovo přátelství s Aninkou.

Nová Princezna ze mlejna se nekoná

Čeští diváci pohádek jsou nesmírně nároční a na svá oblíbená díla si nedají sáhnout. Každá nová pohádka tak musí bojovat o jejich přízeň a čelit srovnávání s absolutními pohádkovými klasikami. Někteří z lidí navíc posmutněli, protože čekali novou Princeznu ze mlejna. Jiní ale uznali, že film byl natočený poctivě. Co je ale nejdůležitejší, jsou ohlasy malých diváků. A rodiče uznali, že ty režisér Zdeněk Troška (68) rozhodně nezklamal.

Zakleté pírko je jednou z mála českých pohádek, ve které se nevyskytují čerti. Pohádka, jejíž volnou předlohou je ruská pohádka Peříčko Finista Jasného sokola, se odehrává na statku. Aninka tam bydlí se dvěma zlými sestrami, které jí nutí oběma sloužit.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy