Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Zákeřný koronavirus se šíří rychle: 213 mrtvých, 9692 nakažených a Češka v karanténě

Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
nemoc
Nákaza smrtícím koronavirem si vyžádala už 213 životů, počet nakažených osob na 9692. V domácí karanténě je i Češka z Liberecka, která se na školení v Mnichově setkala s Číňankou, jež nakazila tři Němce. V Česku bylo vyšetřeno zatím 33 lidí s podezřením na koronavirus, u žádného z nich nemoc naštěstí nebyla potvrzena.

Ve čtvrtek rozhodoval štáb Světové zdravotnické organizace, zda je v souvislosti se smrtícím koronavirem nutné vyhlásit celosvětový stav zdravotní nouze. Krizový štáb ve švýcarské Ženevě se nakonec shodl na tom, že situace je skutečně vážná a to hlavně kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených lidí.

V Číně zákeřné nemoci podlehlo už 213 osob a 9692 osob je nakažených. Koronavirus se šíří mezi lidmi kapénkovou infekcí a zahraniční vlády z Číny evakuují své občany. Již brzy by se domů měli dostat i studenti z Česka.

Češka z Liberecka setrvává v domácí karanténě a bylo jí doporučeno, aby se vyvarovala kontaktu i se svými blízkými. Na školení v Mnichově se totiž setkala s Číňankou, která koronavirem nakazila tři Němce. Žena aktuálně čeká na výsledky vyšetření.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články