Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zakážou od srpna Chorvatsko? Andrej Babiš má jasno, pro eXtra řekl, jak to bude

Zakážou od srpna Chorvatsko? Andrej Babiš má jasno, pro eXtra řekl, jak to bude
Zdroj: archiv / pixabay.com
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Spousta Čechů vyrazila začátkem července na dovolenou navzdory koronavirové krizi. Největší část české veřejnosti se vydala prvními vlaky do Chorvatska, kde se začíná situace ohledně pandemie koronaviru bohužel zhoršovat. Od pondělí budou platit v zemi nová hygienická nařízení. Premiér Andrej Babiš (65) redakci eXtra.cz prozradil, jak to s dovolenou v Chorvatsku bude výhledově vypadat. Mluvčí ministerstva zdravotnictví eXtra potvrdila, že se objevují první případy nakažených Čechů, kteří se vrátili z prázdnin v zahraničí.

Koronavirová krize není ještě vůbec zažehnána, ale někteří Češi se rozhodli, že si letošní dovolenou přesto nenechají ujít. S příchodem prvních prázdninových měsíců vyrazila řada z nich nejčastěji do Chorvatska, následně Řecka, Itálie, Bulharska nebo Černé Hory.

Někteří Češi, kteří se mezi prvními vrátili z dovolených, si přivezli nemalý suvenýr v podobě nákazy koronavirem Odborníci varují před druhou vlnou pandemie a všechny nabádají, aby nepřestávali být obezřetní k sobě a ke svému okolí.

Situace v Chorvatsku se zhoršuje

Podle chorvatského deníku Dnevnik.hr se situace v zemi od začátku července zhoršila. Přibývá nakažených a vláda se proto rozhodla, že od pondělí zpřísní hygienická nařízení. Turisté se zatím mohou bez roušky pohybovat po plážích a v resortech či hotelech.

Pokud budou chtít navštívit obchody nebo se svezou hromadnou dopravou, roušku nesmí z úst sundat. Odborníci se obávají, že by turisté do svých zemí mohli zavléct agresivní mutaci viru, která může mít fatální následky.

Andrej Babiš má jasno

Premiér Andrej Babiš (65) má v otázce vycestování do Chorvatska jasno. "Od srpna žádné cesty do Chorvatska nezakážeme," řekl premiér eXtra.cz. "Vláda rozhodně nebude nikomu zakazovat vycestovat kamkoliv," sdělil následně redakci ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček

První případy nakažených Čechů

Pomalu začínají být evidovány případy Čechů, kteří se vrátili z letní dovolené ze zahraničí a přivezli si s sebou onemocnění koronavirem. "Mohu vám potvrdit informaci, že se objevují první případy nakažených Čechů. Většina Čechů ale na dovolené teprve vyrazila, takže sbíráme data. Na jakékoliv vyhodnocování je zatím příliš brzy," sdělila tisková mluvčí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná. Podle mluvčího Jakuba Kopeckého se ministerstvo zahraničních věcí otázkou případných nakažených Čechů koronavirem nezabývá.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy