Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zakázaná láska Martina Stropnického. Zničí mu rozvod s Žilkovou politickou kariéru?

Martin Stropnický a jeho žena Veronika Žilková.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Kariéra v ohrožení?

Drama mezi herečkou Veronikou Žilkovou (60) a velvyslancem v Izraeli Martinem Stropnickým (65) nebere konce. Poté, co ji poslal žádost o rozvod mailem a Žilková se do něj několikrát obula na sociálních sítích, přišla další rána. Blesk zjistil, že má mít Stropnický milenku, která, stejně jako on, pracuje na české ambasádě v Tel Avivu. Podle herečky, která se do manžela opět pustila na Instagramu, porušil Stropnický etický kodex, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický zřejmě opravdu opouští svou stávající ženu Veroniku Žilkovou proto, jelikož má milenku. Jak zjistil Blesk, jedná se o konzulární referentku Markétu Horňákovou, která je na této pozici od roku 2016. Jak se píše na jejím profilu na LinkedInu, vystudovala Karlovu univerzitu a do Tel Avivu přijela již v roce 2015, tehdy ovšem jen jako stážistka na ambasádě.

„Manžel mi před pár dny tuto mladičkou milenku osobně přiznal,“ šokovala Žilková. Ta si navíc neodpustila příspěvek na Instagramu. V něm napadla svého muže a osočila ho, že je jeho milenecký poměr v rozporu s etickým kodexem Ministerstva zahraničí ČR.

Stropnický měl porušit etický kodex

Zaměstnanec se v soukromém životě vyhýbá takovým činnostem, chování a jednání, které by mohly snížit důvěru ve státní správu v očích veřejnosti nebo dokonce zavdat příčinu k ovlivňování zaměstnance. Svým chováním, jednáním a vystupováním přispívá k dobré pověsti MZV a podporuje důvěryhodnost a vážnost MZV,“ píše se kodexu v článku 11 s názvem Reprezentace, který je veřejně přístupný veřejnosti.

Tisková mluvčí ministerstva Lenka Do napsala webu Blesk následující: „Tuto situaci nebudeme nijak komentovat. Děkujeme.“ Jenže Žilková již zmíněnému webu prozradila, že je milenecký poměr proti všem bezpečnostním předpisům, nařízením a diplomatickému protokolu. „V rezidenci smí bydlet pouze rodina velvyslance,“ uvedla.

Dostala mail, že už ji nemiluje

O tom, že se Žilková se Stropnickým rozvádějí, oznámila sama herečka. V únoru společně i s jejich dcerou Kordulou trávili dovolenou v Dubaji, v půlce března přistál Žilkové ve schránce e-mail. „Dostala jsem mail, že mě už nemiluje, jeho případný nový vztah je jen toho důsledek,“ prozradila tehdy Žilková Blesku. Stropnický se k situaci zatím nijak veřejně nevyjádřil.

Veroniku Žilkovou a Martina Stropnického tak čeká již třetí rozvod v řadě. Přitom pro Stropnického byla ochotná obětovat i svou hereckou kariéru. V roce 2018, když byl její stále ještě muž jmenován na post velvyslance v Izraeli, přerušila své umělecké aktivity a plně se soustředila na roli “paní velvyslancové”. Poslední dva roky ale žili každý v jiné zemi, protože se herečka musela starat o svou těžce nemocnou maminku. A nejspíš toto odloučení ji stálo manželství.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy