Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Zakázali cikánskou omáčku, lidé hýří vtipem: Paprikový člověk na maďarský způsob mi ukradl kolo

Zakázali cikánskou omáčku, lidé hýří vtipem: Paprikový člověk na maďarský způsob mi ukradl kolo
Zdroj:
Rasismus?
V poslední době se čím dál častěji setkáváme se změnami názvů všeho možného kvůli rasistickému podtextu. Nyní se přidala i společnost Knorr, která se rozhodla přejmenovat svou cikánskou omáčku. Nově ponese název "papriková na maďarský způsob."

Německý výrobce instantních pokrmů, dochucovadel a koření Knorr přistoupil k přejmenování jedné ze svých omáček, což v minulosti odmítal udělat. Nový název získá cikánská omáčka. "Za několik týdnů najdete tento produkt na pultech pod názvem ‚papriková omáčka na maďarský způsob," uvedl pro Bild am Sonntag mluvčí Unileveru.

Knorr, jenž patří britsko-nizozemskému výrobci spotřebního zboží Unilever, označil přejmenování za reakci na kritiku, podle které jméno produktu mělo rasistický podtext. Stávající název může být totiž interpretován negativním způsobem.

Lidem je to k smíchu

Mnohým přijde přejmenování omáčky naprosto absurdní a to už jen z toho důvodu, že ve světě existují daleko podstatnější problémy, které by si zasloužili pozornost a následné řešení. Změna názvu cikánské omáčky je většině zkrátka k smíchu.

"Paprikový člověk na maďarský způsob mi kdysi ukradl kolo," žertoval jeden z komentujících.

"Když mi chutná více Moravský vrabec než Cikánská pečeně, jsem rasista?" zamyslel se další.

A jaký názor na to máte vy? Také vám přijde, že cikánská omáčka má rasistický podtext? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy