Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zakázala jsem mu dál žít. Žena režiséra Života na zámku Jaroslava Hanuše o metastázích, morfiu a posledních chvílích

 Žena režiséra Života na zámku Jaroslava Hanuše  promluvila
Zdroj: Profimedia
ROZHOVOR

Česko obletěla zpráva o ranním skonu režiséra Jaroslava Hanuše (†70), který natočil seriály, jako je Život na zámku, Náves nebo Náměstíčko. Měl rozsáhlé metastáze, ale naučili jsme se dávkovat mu morfín. Věděla jsem, že konec je už tady, řekla eXtra.cz vdova Klára.

Jaroslav Hanuš: Zakázala jsem mu dál žít, říká vdova

Paní Kláro, dovolte mi vyjádřit co nejhlubší účast. Jak to zvládáte?

Děkuji. Řekla, bych, že dobře. Jsem věřící a sama jsem tam už jednou byla, akorát jsem se musela vrátit na tenhle divný svět. A zvládali jsme to krásně i s domácí hospicovou péčí. Jardu jsem domazlila až do úplného konce. Pak už jsem mu zakázala žít, že se jenom trápí. Poprvé v životě mě poslechl. Zastavilo se mu srdíčko, byli jsme u toho s mladším synem.

Dnes odpoledne prý už bude poslední rozloučení.

Zatím mám manžela doma. Chtěla jsem, aby se s ním kámoši, kteří ho měli rádi, mohli přijít osobně rozloučit. Pár z nich mi už napsalo, že na to nemají sílu, což chápu. Je ale tu, fešácky oblečený jak na TýTý. A je krásný. Vypadá jak z voskového Muzea Madame Tussauds. Lidé z mobilního hospicu mi ho krásně opečovali. Částečně jsem s tím pomáhala.

Věděla jste, že se blíží konec?

Tušila jsem, do čeho jdeme. Dobrovolničím ve zdejším hospicu, tak už poznám, když se blíží konec. Manžel už blábolil a podobně. Tak jsem mu vyprala hezké košile a dostal motýlka.

Metastáze v břiše

Co Jaroslava Hanuše trápilo?

Ve finále měl metastáze v břiše a selhávaly mu orgány. Metastáze byly tak rozsáhlé, že se ani nevědělo, z čeho to původně pochází. V srpnu si zlomil obratel a měl bolesti. Byl z toho zoufalý. Mysleli jsme si, že to bylo z té zlomeniny, ale nakonec se zjistila rakovina. Netrápil se naštěstí dlouho.“

V hospicové péči dnes umí naprosto zbavit bolestí, že?

Nás ohledně morfia nabrífovali tak, že jsme s ním pracovali jak trénované sestry.“

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy