Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zákaz vycházení je ve hře! Lidé nedodržují karanténu, takhle to nejde, říká Prymula

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
boj s virem
Lidé jsou nepoučitelní a nařízení nezabírají. "Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení," uvedl pro deník Právo epidemiolog a předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. V takovém případě by veřejný byl život v České republice minimalizován až umrtven.

V pátek stoupl počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku na 765. Ve čtvrtek přibylo 205 nakažených, to je na území České republiky zatím nejvyšší nárůst.

Česká republika nemá situaci pod kontrolou. Další týden napoví, zda karanténa funguje. Vzhledem k tomu, že se jí mnozí lidé snaží obejít, nebo karanténu zcela ignorují, uvažují experti o zpřísnění režimu.

"Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení," uvedl Roman Prymula Doufá, že se lidi proberou a k takovému nařízení nedojde.

Pokud vás zajímá, jak dlouho krize potrvá, neví to ani odborníci. Názory se různí. Zdálo se, že za dva měsíce by mohlo dojít k uklidnění. Ale ve hře je i scénář, že Česká republika bude s epidemií bojovat ještě na podzim.

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJEME ONLINE. VÍCE ZDE

Související články

Další články