Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Zákaz průjezdu centrem Prahy: Magistrát zvažuje vykázat auta natrvalo

Změna?
Z centra hlavního města Prahy možná brzy vymizí auta. Magistrát začal zvažovat možnost odklonit dopravu ze Smetanova nábřeží a Malé Strany. Průjezd aut by byl povolen pouze těm, kteří tam bydlí.

Na přelomu října a listopadu byly Smetanovo nábřeží a Malá Strana v Praze uzavřeny pro průjezd aut kvůli opravám na silnici na téměř tři týdny. Mohla tam projíždět jen auta těch, kteří tam bydlí. Výrazně to snížilo provoz a neslo to mnoho výhod. Náměstek pro dopravu hlavního města zvažuje zakázat průjezd autům centrem natrvalo.

„V tuto chvíli jen vyzývám všechny koaliční strany k dalšímu jednání o možném pokračování, a to na základě dat o dopadu opatření na dopravu na dalších místech v Praze,“ sdělil pro TN.cz náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

„Při tom dočasném omezení průjezdu těm, co tam nebydlí, se ukázalo, že tramvaje začaly jezdit na čas a také se zlepšil průjezd záchranky,“ obhajoval návrh primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Na nápad uzavřít ulice v centru města reagovala Alexandra Udženija (ODS). „Ve chvíli, kdy nejsou dokončeny ty okruhy v Praze, to znamená hlavně ten vnitřní okruh, tak jenom blázen může přijít s nápadem, že bude uzavírat některé ulice pro průjezd aut,“ oponovala Udženija.

Mohlo by vás zajímat

Další články