Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zákaz prodeje další nebezpečné potraviny z POLSKA: Trubičky ohrožující život alergiků!

Zdroj: SZPI
INSPEKCE
Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zakázali prodej dalšího polského výrobku. Tentokrát se jednalo o trubičky, které ohrožovaly život alergiků. Šlo o trubičky plněné krémem s kakaovou příchutí. Co na nich bylo špatně?

V šarži, kterou našli v obchodě ve Strážnici, zjistili inspektoři obrovské překročení množství alergenů. Výrobce uváděl, že trubičky plněné krémem s kakaovou příchutí obsahují jen stopové množství arašídů. Bylo jej tam ale 300x víc.

"Analýza SZPI u odebraného vzorku prokázala přítomnost alergenu - arašídů v koncentraci 7 882 miligramů na kilogram (mg/kg). Výrobce na obale uvedl: 'může obsahovat stopy sezamu, arašídů a jiných skořápkových plodů'," řekl mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

Nebezpečné trubičky byly objeveny v prodejně na náměstí 17. listopadu ve Strážnici, která patří společnosti Jednota spotřební družstvo v Uherském Ostrohu.

"Vzhledem k tomu, že naměřená koncentrace arašídů více než 300x překračuje množství uznatelné jako 'stopy', jedná se o potravinu, která může představovat významné zdravotní riziko pro osoby s alergií nebo intolerancí na arašídy," dodal Pospíchal.

Výrobce trubiček nebyl sice na obalu uveden, ale země původu ano. Trubičky byly dovezeny společností z Polska.

Související články

Další články