Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zákaz prodeje další nebezpečné potraviny z POLSKA: Trubičky ohrožující život alergiků!

INSPEKCE
Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zakázali prodej dalšího polského výrobku. Tentokrát se jednalo o trubičky, které ohrožovaly život alergiků. Šlo o trubičky plněné krémem s kakaovou příchutí. Co na nich bylo špatně?

V šarži, kterou našli v obchodě ve Strážnici, zjistili inspektoři obrovské překročení množství alergenů. Výrobce uváděl, že trubičky plněné krémem s kakaovou příchutí obsahují jen stopové množství arašídů. Bylo jej tam ale 300× víc.

„Analýza SZPI u odebraného vzorku prokázala přítomnost alergenu – arašídů v koncentraci 7 882 miligramů na kilogram (mg/kg). Výrobce na obale uvedl: ‚může obsahovat stopy sezamu, arašídů a jiných skořápkových plodů‘,“ řekl mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

Nebezpečné trubičky byly objeveny v prodejně na náměstí 17. listopadu ve Strážnici, která patří společnosti Jednota spotřební družstvo v Uherském Ostrohu.

„Vzhledem k tomu, že naměřená koncentrace arašídů více než 300× překračuje množství uznatelné jako ‚stopy‘, jedná se o potravinu, která může představovat významné zdravotní riziko pro osoby s alergií nebo intolerancí na arašídy,“ dodal Pospíchal.

Výrobce trubiček nebyl sice na obalu uveden, ale země původu ano. Trubičky byly dovezeny společností z Polska.

Mohlo by vás zajímat

Další články